YAZARLAR

Aslan burcunda Güneş tutuluyor!..

Bugün 12:57’de 18° Aslan burcunda yeniay ile birlikte parçalı Güneş tutulması meydana gelecek...

Aslan burcundaki Ay yeniay fazında. Sabah erken saatlerde AyMerkür ile kavuşacak. Zihnimiz bugün bilinçaltımızdaki duygu vedüşüncelerin etkisinde kalabilir ve güne huzursuzbaşlayabiliriz.  Geçmişe ait sorgulamalar, hesaplaşmalaryapılabilir. Bu bize bazı konuları gözden geçirme ve eksikleritamamlama fırsatı da verebilir.

Ay öğlen 12:57’de Güneş ile birleşecek ve 18° Aslan burcundayeniay ile birlikte parçalı Güneş tutulması meydana gelecek.

Yılın son Güneş tutulmasının etkisi en az altı ay kadar devamedebilir. Ateş elementindeki bu tutulma yaşamımızda yöndeğişikliklerine imkan verebilecek kadersel olaylarıtetikleyebilir. Aslan burcundaki tutulma kişisel ve toplumsalalanlarda ünlü ve güçlü kişiler, yöneticiler, liderler, sanatçılar,çocuklar, hamilelik, doğum, aşk, eğlence, sahne, oyun, yarış veorganizasyonlarla ilgili dikkat çekici gelişmeler ortayaçıkarabilir.

Tutulma ülkemizden izlenemeyecek. Kuzey Amerika, kuzey Avrupa veKuzeydoğu Asya'dan izlenebilecek.

Tutulma sırasında Güneş ve Ay ile birleşen retro Merkür vePallas kişisel yaşamlarımızda olduğu kadar, toplumsal ve ülkeyönetimlerinde fikirsel ve diplomatik bir çok konuşmanın vetartışmanın olabileceğini ancak anlaşma ve uzlaşma imkanının da zorolduğunu gösteriyor. Retro Mars ve Uranüs arasındaki dik açıkontrolü zor bir enerjiye, agresyon ve çatışmaya da zeminhazırlıyor. Akrep burcundaki Jüpiter Güneş, Ay ve Merkür ile dikaçı yaparak gerektiğinden fazla özgüven, cesaret verebilir.Abartılı konuşmalar yapabilir, kibir ve gururla altındankalkamayacağımız sözler verebiliriz. Sağduyulu ve olgun davranmalı,gereksiz riskler almamalıyız..

Tutulma an haritasında Akrep burcu yükseliyor... Ülkemizinhoroskopundaki Güneş derecesi ile birleşiyor. Dolayısıyla ülkemizdünya gündeminde öne çıkarken, halkı olumsuz etkileyecek güçlüekonomik ve siyasi durumlar bekleyebiliriz. Güneş tutulmaları aynızodyak derecesinde 19 yılda bir tekrarlanır; bu tutulmanınbenzerini 1999 yılında yaşamıştık... bir önceki tutulmalar ise 1980ve 1961 yıllarında meydana gelmişti. O yılların ülkemiz için çokkritik ve stresli dönemleri işaret ettiğini biliyoruz. Şimdi aynızodyak derecesi tetiklenecek. Bu derecede ülkemizin horoskopundaAslan burcunda Neptün var ve yine kritik derecedeki Akrep Venüs'eaçı yapıyor. Bu noktalar tetiklendiğinde ülke içinde halkıetkileyebilecek önemli kayıplar meydana gelebiliyor. Hem ekonomikhem de liderler ve yönetim alanında yoğunstresler yaşayabiliriz, dikkatli ve tedbirli olmalıyız.

Tutulma sabit burçları ve doğum haritalarında  18°ve  ( +,- 5°) sabit burçlarda kişisel gezegenleri olanlarıdaha fazla etkileyecektir. 7-15 Ağustos, 7-12 Şubat,6-12 Kasım, 7-14 Mayıs doğumlularda tutulma Güneş’leriile temas edeceğinden kadersel değişimler, başlangıçlaryaşayabilirler.

Aslan burcu bedenimizde dolaşım sistemi, kalp, kan basıncı,sırt, omurga ile ilgilidir. Önümüzdeki dönemde kronik kalp vedolaşım rahatsızlıkları, tansiyon sorunları olanların daha özenlive dikkatli olması gerekiyor.

Yorumlar