BIST 8.064
DOLAR 28,94
EURO 31,81
ALTIN 1.900,67
HABER /  GÜNCEL

Aşk uğruna din değiştirdi

Hafız olan Necati Aydın'ın sevdiği kız uğruna din değiştirdiği ortaya çıktı. Aydın'ın kardeşi anlattı;

Abone ol Malatya'daki olayda boğazı kesilerek öldürülen Necati Aydın'ın ilginç bir yaşam öyküsü var. Aydın sevdiği kız uğruna Hıristiyan oldu. Din Kültürü öğretmeni olan ağabeyi de onu ikna edemedi.

Necati Aydın'ın yanında büyüdüğü ağabeyi Melik Aydın, kardeşinin din değiştirme öyküsünü anlattı; Necati Aydın, Açık öğretimde okurken ailesi Ortadoks, kendisi ise Protestan Şemsa Kılçıksız ile tanıştı. Şemsa'ya aşık olan Necati Aydın, bu ilişkiden sonra değişmeye başladı.

Ağabeyi dönüşümü şöyle anlatıyor;
"Annesi Fransız olan Hatay kökenli bu kızla tanışınca giderek değişti. İzmir'in Karataş semtinde bir apartman altında bulunan Mesih Kilisesi'ne gidip gelmeye başladı."

Ağabey kardeşinin din değiştirdiğini Şemsa Kılçıksız'dan öğrenmiş; "Haliyle kız tarafı böyle söyleyince biz inamamadık, 'yalan söylüyorsunuz' dedik. Sonra din değiştirdiğini kendisi de bize söyledi. Böyle olduğunu duyunca çıldıracaktım."

"Ben yerimi buldum" mektubu
Ağabey, kardeşinin daha sonra kendisine bir mektup gönderdiğini anlattı. Mektupta şunlar yazıyordu; "Ben artık manevi topluluğumu buldum, sizler bizim fiziki ailemsiniz, kardeşlerimizsiniz, anne babamsınız. Ben esas topluluğumu buldum. Ruhtan ve candan topluluğuma kavuştum. Sizlerinde aynı din üzerine olmanıza dua ediyorum."

Bu olaydan bir süre sonra İzmir Kemalpaşa'da incil dağıtırken yakalanan Necati Aydın, ailesinin kendisine yardım etmesine izin vermemiş. Gönderilen avukatı "bize yardım edenler var, size ihtiyacımız yok" diyerek geri çevirmiş.

ANNEMİN CENAZESİNE 4X4 CİPLE GELDİ

Kardeşinin din değiştirdikten sonra lüks bir hayat yaşamaya başladığını ve 5 bin dolar maaş aldığını belirten Melik Aydın, "Son model arabalar ve lüks bir hayatının olduğunu biliyorum. Malatya'nın en güzel yerinde lüks bir evde oturuyormuş. Yurtdışına ABD'ye, Avrupa'ya gitmiş. Arkadaşları annesinin cenazesine Necati'yi lüks ciple getirdiler" dedi.
Aydın ailesinin diğer ferdi Hatem Aydın ise bugün kardeşinin cenazesini almak için İzmir'den Malatya'ya gitti. Cenazeyi eşi izin vermediği için teslim alamayan Hatem Aydın,  "gençlerin misyonerler tarafından para ya da kız arkadaş kullanılarak kandırıldığını ve din değiştirmeye zorlandığını" söyledi.

Hatem Aydın, "Bu olayda ölen ile öldüren insanların kaynağı aynı yer. Başka yerde aramaya gerek yok. Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüz. Misyonerler gençlerimizi hala kandırıyorlar" şeklinde konuştu.  Necati Aydın'ın eşi tarafından Hıristiyan usullerine uygun bir cenaze töreni ile gömüleceği bildirildi. Ailesi bu nedenle cenazeye katılmayacak.