BIST 2.011
DOLAR 13,45
EURO 15,27
ALTIN 792,32
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Asıl paralel Erdoğan'ın kendisi!

Cemaate yapılan operasyonları eleştiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın kendisinin "paralel" olduğunu söyledi

Abone ol

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP'nin yolsuzluk ve hukuksuzluk yapanlara, bölücülüğü meşrulaştıran yönetime karşı mücadeleye devam edeceğini söyledi.

ERDOĞAN BİZİ SUSTURAMAYACAK 

Demokrasi, hukuk, milletin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkma mücadelesi verdiklerini dile getiren Vural, "Erdoğan bu mücadeleden rahatsız. Bizi susturamayacaksın, sindiremeyeceksin" diye konuştu.

Vural, 4 Ağustos Pazartesi günü AK Parti ve MHP milletvekilleri arasında kavgaya neden olan konuda TBMM Başkanlığı'na 3 başvuru yaptıklarını belirtti.

SİNAN OĞAN'A YAPILAN SALDIRI

Vural, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yönelik saldırının TBMM'nin çalışmasını engelleme amacına matuf olduğunu ifade ederek, saldırıyı gerçekleştiren milletvekilleri hakkında cezai takibatta bulunulmak üzere girişimlerde bulunulmasını istediklerini belirtti.

ASIL PARALEL ERDOĞAN

Ülkedeki hukuk dışı işlemlerin sorumlusunun Erdoğan olduğunu öne süren Vural, "Paralel çete varsa, yolsuzluk ve rüşvet çetesi varsa, bölücülük çetesi, terör örgütü varsa koruyup kollayan Erdoğan'dır. Başbakan emniyetteki operasyonla ilgili 'devamı gelecek. Medya ayağı, mali ayağı var' diyor. Varsa siyasi ayağı da sensin" diye konuştu.

Vural, Erdoğan'ın millete tepeden baktığını da savunarak, "Dilin dikenli, sözün dikenli. Her konuşman bu millete batıyor. Kibrin, rüşvet ve yolsuzluğu koruman, bölücülerle haşır neşir olman batıyor bu millete. 'Milletin adamı' diyorsun, adam olan milletin adını söyler" dedi.

"AFFEDERSİNİZ ERMENİ" AÇIKLAMASI

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, Başbakan Erdoğan'ın dün akşam bir televizyon kanalında "Bana Gürcü dediler, affedersiniz daha çirkin, Ermeni diyen oldu" sözüne ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Vural, şunları söyledi:

HERKESİ BİRBİRİNE DÜŞMAN KILIYOR 

"Bu bir fitneci başıdır. Milletin etnik kimliği ve mezhebini birbirine düşman kılıyor. Allah bizi bu ayrımcı düşünceden korusun. Bu zihniyet Kürdü Türk'e, Müslüman'ı Müslüman'a, Zaza'yı Kürde, Sünni'yi Alevi'ye düşman kılmaktadır. Önemli olan bu milletin milli ve manevi değerlerini, ortak değerlerini savunmaktır. Önemli olan 'o, şu, bu' değil, 'biz' demektir. Erdoğan'da biz yok, kin ve nefret suçu var. Bütün bunlar milletimizde huzursuzluk oluşturuyor."

AK PARTİ ÖCALAN'IN TALİMATIYLA HAREKET EDİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın çözüm sürecinin yol haritasına ilişkin açıklamaları ve süreci Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'nın yürüteceğine dair sözlerinin hatırlatılması üzerine Vural, "Seçim sürecinde bu konuda adım atacaklarına ilişkin ifadeler gizli görüşmelerin deşifresidir. Utanç verici olan, bir hükümetin terörist başının talimatıyla hareket ediyor olmasıdır" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
127 milyon dolara termik santral
127 milyon dolara termik santral
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Münih: Havacılıkta en önemli transfer merkezi
Münih: Havacılıkta en önemli transfer merkezi
iPhone 6 için büyük gün belli mi oldu?
iPhone 6 için büyük gün belli mi oldu?
Demirtaş OSB kendi enerjisini  üretecek
Demirtaş OSB kendi enerjisini üretecek
MEB'den Erdoğan iddialarına net cevap!
MEB'den Erdoğan iddialarına net cevap!
İşte Sercan’ın yeni takımı
İşte Sercan’ın yeni takımı
Borsada kan kaybı sürüyor
Borsada kan kaybı sürüyor
Ortaç:  Kelle koltukta yaşayacağız”
Ortaç: Kelle koltukta yaşayacağız”
Eşcinsellere özel PlayStation'a rekor fiyat!
Eşcinsellere özel PlayStation'a rekor fiyat!