Arif Sağ'ın eşi deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı!

TÜRK Halk Müziği'nin ünlü ismi Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ son yolculuğuna uğurlandı. Arif Sağ'ın karısı Yıldız Sağ kimdir ve aslen nereli neden cenazesinde saz çalınarak uğurlandı.

Arif Sağ'ın eşi deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı! - Sayfa 1

Türk Halk Müziği'nin ünlü ismi Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ son yolculuğuna uğurlandı. 62 yaşında vefat eden Yıldız Sağ için Karacaahmet Sultan Dergahı'nda cenaze töreni düzenlendi. Törende Alevi Bektaşi geleneğinde Duaz-ı imam adı verilen Alevi deyişleri söylendi. Yıldız Sağ'ın oğlu Tolga Sağ da Erdal Erzincan ve Dertli Divane ile birlikte tabutun başında bağlama çalıp alevi deyişi söyledi.

117
Arif Sağ'ın eşi deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı! - Sayfa 2

ARİF SAĞ TAZİYELERİ OTURARAK KABUL ETTİ : Bitkin olduğu gözlenen Arif Sağ ayakta duramadı, cenaze boyunca taziyeleri oturarak kabul etmek zorunda kaldı.

217
Arif Sağ'ın eşi deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı! - Sayfa 3

FOTOĞRAFIYLA BİRLİKTE YAKALARINA YILDIZ TAKTILAR : Cenazeye katılanlar Yıldız Sağ'ın fotoğrafıyla birlikte yakalarına farklı renklerde yıldızlar taktılar.Yıldız Sağ'ın oğlu Tolga Sağ, kızı Aslı Sağ, torunları Toprak ve Turna Sağ da yakalarına yıldız taktı.

317
Arif Sağ'ın eşi deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı! - Sayfa 4

ÜNLÜ İSİMLER KATILDI : Cenazeye sanat siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Orhan Gencebay, Selami Şahin, Selahattin Alpay ve Belkıs Akkale, Arif Sağ'ı acılı gününde yalnız bırakmayan isimler arasında yer aldı.

417