BIST 1.365
DOLAR 8,11
EURO 9,77
ALTIN 463,93
HABER /  EKONOMİ

Aras Kargo'dan kadın çalışanlarına sürpriz

Aras Kargo, yöneticilikten teknisyenliğe, motokuryelikten yedek parça uzmanlığına kadar geniş bir yelpazeye dağılan kadın çalışanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü sürpriz hediyeler ile kutladı.

Abone ol

Aras Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, kadınların iş hayatındaki konumunu güçlendirmek için sektörüne öncülük etmeyi sürdürüyor.

İstanbul'da dağıtım yapan bir kadın kurye, teslimat için gittiği adreste Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın'ın hediyesiyle karşılaştı. Transfer merkezlerindeki görevli kadın çalışanlar ise kargo elleçleme sırasında şirketin genel müdür ve genel müdür yardımcılarının kendileri için özel hazırladığı gönderiler ile sürprizi yaşadı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aras Kargo Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Billur Kaymak Burkutoğlu, kadın çalışanlara yönelik uygulamalara büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Kadınların çalışma hayatında var olmasını toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Hem yönetim hem de saha çalışanlarımız arasında kadın istihdamını gözeterek işe alım yapıyoruz. Tüm bölge müdürlüklerimizde idari yöneticilerimizin hedeflerine bu sorumluluğu bir hedef olarak dahil ettirdik. Bunun yanında kadın çalışan öneren çalışanlarımızı da önerdikleri kişi işe alındığı takdirde primle ödüllendiriyoruz. Bu sayede kadın çalışan sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Yönetim ekibimizde de CFO'muz ve 4 kadın genel müdür yardımcımız şirketimizin bu vizyonunu en iyi şekilde temsil ediyor. Aras Kargo'da içlerinde kurye, motokurye, sürücü, yedek parça yöneticisi, kadın teknisyenlerin de dahil olduğu 2 bine yakın kadın görev yapıyor ve şirket olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de çalışanlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek istedik. Bu vesileyle başta Aras kadınları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

Verilen bilgiye göre, Birleşmiş Milletler (BM) Kadınları Güçlendirme Prensipleri'ni imzalayan "ilk" kargo şirketi olan Aras Kargo, anne olan çalışanları için esnek çalışma saati uyguluyor.

Kadın çalışanların bebekleri bir yaşına gelinceye kadar her gün 2 saat süt izni, 1 ila 3 yaş arası çocuğu olan annelere ise her gün 1 saat bebek bakım izni ve cumartesi izni tanınıyor. Ayrıca, annelere okulun ilk ve karne günü ile aşı günlerinde de izin veriliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Korku dolu anlar! Beykoz'da özel halk otobüsleri kafa kafaya çarpıştı
Avrasya Tüneli için 54 milyon dolar ödenecek! Araç geçiş garantisi tutmadı
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Dünya Sağlık Örgütü: Pandemi, İkinci Dünya Savaşı’ndan daha yoğun bir travmaya yol açtı
Suriye'den yurda kaçak girmeye çalışan gruptaki PKK/YPG'li terörist patlayıcıyla yakalandı
Papa Francis, Irak ziyaretini sürdürüyor! Şimdi de Erbil'de
Vali Ali Yerlikaya'dan İstanbullulara uyarı! 'Üç günde 281 bin denetim gerçekleştirdik'
Mersin'de hasadına başlandı! Erkenci erik kilogramı 500 liradan alıcı buluyor
Milli Savunma Bakanlığı: 2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
Prof. Dr. Levent Akın'dan kafe ve restoranlar için kritik uyarılar: Virüs startta bekliyor
Yorumlar