BIST 1.385
DOLAR 8,86
EURO 10,38
ALTIN 499,69
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

AÖF sınav sonuçları sorgu ekranı 2016 flaş bilgi

AÖF sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonuçları 2016 sorgu ekranı sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr'den bugün aktif edildi. AÖF kaynaklarının verdiği bilgilere göre AÖF sonuçları sınav sorgu ekranı erişime bugün açıldı.

Abone ol

AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF kaynaklarının dün verdiği bilgiye göre 2016 AÖF sonuçları bugün akşam saatlerine kadar açıklanacaktı. AÖF dediğini yaptı Açıköğretim sınav sonuçlarını açıkladı. 

AÖF sınav sonuçlarına sorgu ekranına internethaber.com'dan da ulaşabilirsiniz. 

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2016

AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi'nin sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresine girerek sınav sonuç sorgulama ekranına ulaşabilecekler. 

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANINA ULAŞMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ

Öğrenciler sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr ayfasına ulaştıklarını AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranına TC Kimlik Numarası TCKN şifrelerini girmek zorundalar. İlgili bilgileri ekrana doğru giren öğrenciler AÖF sınav sonuçlarına hızlıca ulaşabilirler. 

AÖF sınav sonuçları Açıköğretim Fakültesi'nce açıklanır açıklanmaz internethaber.com'da.

açıköğretim sınav sonuçları final 2016 sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr

AÖF'DEN SINAV SONUÇ AÇIKLAMASI!

AÖF sınav masasından yapılan açıklamaya göre; Anadolu Üniversitesi AÖF tarafından 23-24 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen final (vize) sınavları bu hafta içerisinde açıklanıyor.

23 – 24 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF final sınavının sonrasında öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladılar. Anadolu Üniversitesi sınav sonuçlarının açıklanmasına dair net bir tarih vermedi. Ancak öğrencilerin sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmesi ve sürekli olarak Anadolu Üniversitesi yetkililerinden bilgi almaya çalışmaları üzerine Anadolu Üniversitesi öğrencileri bilgilendirmek amacıyla bir video yayınladı. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile alakalı olan videoda şu ifadelere yer verildi:

“Anadolu Üniversitesi olarak sınav sonrası amacımız, notlarını merakla bekleyen öğrencilerimize, sınav sonuçlarını olabildiğince hızlı bir şekilde duyurmaktır. Tüm sınav merkezlerinden gelen sınav evraklarının değerlendirilip, sonuçların açıklanması sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 günü bulmaktadır.”

2016 AÖF SINAV TAKVİMİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan duyuruya göre AÖF 2016 sınav tarihleri şu şekilde:

Açık Öğretim Fakültesi Bahar Dönemi Final Sınavları (16 – 17 Nisan 2016)

Açık Öğretim Fakültesi Yaz Dönemi Final Sınavları (4 – 5 Haziran 2016)

Açık Öğretim Fakültesi Tek Ders Sınavı (16 Temmuz 2016)

AÖF FİNAL SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

23 – 24 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF final sınavının ardından Anadolu Üniversitesi tarafından sınavın soru ve cevapları erişime açıldı. Sınav soru ve cevaplarını inceleyip alacağı notu hesaplamak isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sistemine (https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx) giriş yaparak AÖF final sınavı soru ve cevaplarına ulaşabilirler.

AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Anadolu Üniversitesi AÖF final sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler Anadolu Üniversitesi AÖF öğrenci sistemi üzerinden (https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx) sınav sonuçlarını sorgulayabilirler.

Öğrencilerin sisteme e-posta veya T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle girmeleri gerekmektedir.

AÖF ÖĞRENCİLERİNİN BİLMESİ GEREKENLER

AÖF öğrencilerinin sınavlarla ve derslerle alakalı bilmesi gereken bazı kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlar ise şu şekildedir:

Genel Not Ortalaması – AÖF öğrencilerinin bütün dönemlerde aldığı derslerin toplam not değerleri ve toplam kredilerine bölünmesiyle ortaya çıkan rakamdır.

Ders Geçme – AÖF ders geçme işleminde söz konusu dersin harf notuna bakılmaktadır. Eğer bu not CC ve üzeri ise o ders geçilmiş demektir.

Dersten Kalma – Dersten geçme gibi dersten kalma durumunda da dersin harf notuna bakılmaktadır. Bu da ders FF ise o dersten kaldığınız anlamına gelmektedir.

Şartlı/ Koşullu Geçme – Ders harf notunuz CD, DC veya DD ise söz konusu derslerden koşullu geçtiğiniz anlamına gelmektedir. Bu şekilde geçmek için ise bir sonraki dönemde Genel Not Ortalaması 2.0’ın üzerinde olmalıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Şeyh Said olayının belgeleri Meclis'te açıklanıyor
Şeyh Said olayının belgeleri Meclis'te açıklanıyor
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
PKK'lıların hain planı ezanla bozuldu!
PKK'lıların hain planı ezanla bozuldu!
Ünlü gazeteci isim Erdoğan'ın başdanışmanı oldu
Ünlü gazeteci isim Erdoğan'ın başdanışmanı oldu
Çözüm süreci nasıl bitti Davutoğlu ilk kez açıkladı
Çözüm süreci nasıl bitti Davutoğlu ilk kez açıkladı
ABD sözcüsüne PYD sorusuna öyle bir cevap verdi ki
ABD sözcüsüne PYD sorusuna öyle bir cevap verdi ki
ABD'den flaş Suriye açıklaması 1 hafta içinde...
ABD'den flaş Suriye açıklaması 1 hafta içinde...
İlyas Salman dede oldu
İlyas Salman dede oldu
Fethullah Gülen'in sitesine erişim yasağı!
Fethullah Gülen'in sitesine erişim yasağı!
Zırhlı polis aracı kaza yaptı: 6 yaralı
Zırhlı polis aracı kaza yaptı: 6 yaralı