BIST 5.192
DOLAR 18,82
EURO 20,49
ALTIN 1.166,97
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Antalya'da Suriyeli kadın takside doğurdu

Doğum sancıları tutan Suriye uyruklu kadın, hastaneye gitmek için bindiği takside doğum yaptı. Takside göbek kordonu kesilen bebeğe ailesi 'Ayla' ismini verildi.

Abone ol

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Antalya'ya gelen Fatıma ile Abdullah İbrahim (27) tanışarak hayatlarını birleştirdi.

Çift, 2019 yılında ilk çocuklarını kucaklarını aldı.

İkinci çocuğuna hamile olan Fatımi İbrahim’in 12 Mayıs günü doğum sancıları tuttu. Çift, evlerinin önündeki sokağa inerek taksi çağırdı.

Sancılara dayanamadı, kaldırıma uzandı 
Bu sırada Fatıma İbrahim, sancılara dayanamayarak kaldırıma uzandı.

Gelen 07 T 2351 plakalı taksinin sürücüsü İbrahim Aydemir, çifti aracına aldı. İbrahim Aydemir, çifti Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmek üzere yola çıktı.

Doktor göbek kordonunu takside kesti 
Fatıma İbrahim, taksi Kazım Karabekir Caddesi’nde seyrederken doğum yaptı.

Aydemir, hızlı bir şekilde aracını hastanenin acil kısmına çekti. Araçtan inen Abdullah İbrahim eşinin doğum yaptığını söyleyerek doktorlardan yardım istedi.

Taksiye gelen doktor, doğan bebeğin göbek kordonunu kestikten sonra anneyle birlikte hastaneye götürdü.

İbrahim çifti, 2 kilo 700 gram dünyaya gelen bebeklerine 'Ayla' ismini verdi.

“Kadın ağaçta doğum yaptı'' 
O anları anlatan taksi şoförü İbrahim Aydemir, "Taksi çağırma ziline basıldı. Ben de zilin çaldığı yere gittiğimde yerde yatan bir kadın gördüm. Yardımcı oldum, eşiyle taksiye bindirdik. Biraz gittikten sonra neyi olduğunu sordum. Sadece 'Doğum' dedi. Biraz daha ilerlediğimizde kadın araçta doğum yaptı. Hızlıca hastaneye yetiştirdim. Acile geldiğimizde hemen doktorlar geldi. Çocuğu alıp göbek kordonunu kestiler. Daha sonra çocukla annesini hastaneye götürdüler." dedi.


“Çok duygulandım'' 
Yaşadığı durumun meslek hayatının en ilginç olaylarından birisi olduğunu söyleyen Aydemir, "Böyle bir olay yaşayınca çok duygulandım. Ailemle ve çevremle de bu olayı paylaştım. Onlar da çok sevindi. Çocuğun cinsiyetini bilmiyorum. Aileyle daha sonra görüşemedim. Sadece durağa yakın oturduklarını biliyorum." diye konuştu.

“Çocuk Allah'a şükür iyi'' 

Fatıma İbrahim ise "Takside doğum yaptım. Sonra hastaneye gittim. Çocuk Allah'a şükür iyi." dedi.

İbrahim Aydemir’e teşekkür eden Abdullah İbrahim de, “Beraber gittik, arabasında doğum yaptı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittik. Doktor hemen geldi. Makasla göbek kordonunu kestiler. İkinci çocuğumuz." diye konuştu.