BIST 1.133
DOLAR 7,55
EURO 8,81
ALTIN 453,92

Antalya'da 'bu evi icradan kurtarırım' dedi 6 ay evli kadının hayatını kabusa çevirdi

Demirören Haber Ajansı

ANTALYA'da, evine icra gelen N.D. (38) adlı kadını, avukat olduğunu söyleyerek kandırdıktan sonra taciz etmeye başlayan M.Ö., evli ve 1 çocuk annesinin kapısına gelip, rahatsız edince gözaltına alındı.

Olay, Konyaaltı İlçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde dün saat 18.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre evli ve 1 çocuk annesi N.D. adlı kadının evine icra geldi. İcradan kurtulmaya çalışan N.D.'ye yaklaşık 6 ay önce tanıştığı M.Ö. avukat olduğunu söyledi. M.Ö., icra sorununu çözebileceğini bildirerek, kadınla irtibat kurdu ancak zamanla taciz etmeye başladı. N.D., bu süreçte sonuncusu 2 ay önce olmak üzere 3 kez uzaklaştırma kararı aldırdı. 

Ancak M.Ö. vazgeçmedi. Son uzaklaştırma süresinin bittiği cumartesi günü, N.D.'nin evine gelip, kendisine açılmayan kapıyı tekmeledi. Polisi arayan N.D., M.Ö.'den şikayetçi oldu. Gözaltına alınıp, polis merkezine götürülen M.Ö. hakkında yeniden uzaklaştırma kararı verilip, serbest bırakıldı.

Korkuya kapılan N.D. ise yanına oğlunu da alıp annesinin Pınarbaşı Mahallesi'ndeki evine gitti. Ancak M.Ö. dün akşam, N.D.'nin annesinin evine geldi. Üzerinde tabanca olan M.Ö., özür dilemeye başladı. Bu sırada N.D.'nin oğlu önce polisi ardından da babası E.D.'yi aradı. Gelen polis ekipleri, M.Ö.'yü gözaltına aldı. Murat Ö.'nün tabancası ise çalılıklar arasında bulundu. 

"Karımın benden boşanmasını istiyor"

Eşinin yaşadığı olay üzerine hemen işten kayınvalidesinin evine gelen E.D., “Bu kişi, birlikte olmaları gerektiğini söyleyerek, eşimi tehdit ediyor. İki ay önce şikayette bulunarak uzaklaştırma kararı aldırmıştık. Uzaklaştırma süresi bittikten sonra, önceki gün silahla evimize geldi. Karakola giderek, şikayetçi olduk. Uzaklaştırma kararı aldırdık. Serbest kaldıktan sonra bizi telefonla tehdit etti. Şimdi de kayınvalidemin evini bastı. Bu adamı tutuklasınlar. Adam psikopat. Karımın benden boşanmasını istiyor. Eşimi ve çocuklarımı öldürmekle tehdit ediyor" dedi.