Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı
Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi

ANTALYA’da sahil kenarında 16-22 Temmuz tarihleri arasında sürecek festivale gelen yaklaşık 7 bin İran ve Türk vatandaşı, etkinliklerin ve organizasyonun yetersiz olması nedeniyle mağdur olduklarını ileri sürdü. 2 günlük yoldan gelen İran uyruklu turistler kalacak çadır ve yiyecek bulamayınca valizleriyle yeniden dönüş yoluna geçti.

Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi - Sayfa 1

ANTALYA’nın Konyaaltı ilçesi Kemer yolu üzerindeki Büyük Çaltıcak Kamp ve Mesire Alanında, 7 gün sürecek olacak festivalde, onlarca konserin yanı sıra, ATV, yat, rafting, ücretsiz yemek ve çeşitli aktiviteler yer alıyordu. İddiaya göre internet üzerinden başvuru yapıp, ödemeleri aylar öncesinden yapan İranlı turistler, sabah saatlerinde alana ülkelerinden 48 saatlik otobüs yolculuğuyla geldi.

Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi - Sayfa 2

İranlı turistler alanda bulunan çadır sayısının yetersizliği nedeniyle girişlerde sorun yaşadı. İçeriye girebilenler ise çadırlarını bulamadı.

Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi - Sayfa 3

Biletlerini tur şirketi üzerinden aldıklarını belirten turistler ile görevliler arasında tartışma çıktı. Jandarma ve polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Antalya'da binlerce Türk ve İranlı turist mağdur edildi - Sayfa 4

Vaat edilen hiçbir etkinliğinin yapılmadığını ve mağdur edildiklerini ifade eden İranlı turistler sabah saatlerinde valizlerini toplamaya başladı. Binlerce İranlı turist etkinlik alanı karşısında park halinde bulunan otobüslerine döndükleri görüldü. Bazı turistlerin çadırlarında bazılarının ise etkinlik alanı kenarında endişeli şekilde bekledikleri gözlemlendi.