BIST 2.372
DOLAR 15,87
EURO 16,80
ALTIN 942,56
HABER /  GÜNCEL

Ankarada ulaşıma zam

Ankara’da toplu taşım ücretlerine zam yapıldı. Yeni tarife 1 Ağustos'tan itibaren geçerli..

Abone ol

1 Ağustos"tan itibaren geçerli olacak yeni tarifede, Ankara"da tam bilet 1.2 YTL"den 1.3 YTL"ye indirimli bilet ise 80 Yeni kuruştan 90 Yeni kuruşa çıkarıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi"nde (UKOME) toplu taşım ücretlerine zam yapılması kararı çıktı. 1 Ağustos 2006 Salı gününden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni tarifelere gore, tüm otobüslerde tam biletler 1.30 YTL olurken, öğrenci biletleri 90 Yeni Kuruş"a yükseltildi. Belediyenin 10"luk, 20"lik ve 30"luk çoklu bilet kartlarında ise ücret bilet başına 1 YTL"ye indirildi. Minibüs ücretleri de 1.2 YTL"den 1.3 YTL"ye çıkartılırken, uzun hatlarda 1.5 YTL olan taşıma ücreti ise 1.6 YTL"ye yükseltildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek yaptığı açıklamada esnaftan gelen talepler üzerine zam yapmak durumunda kaldıklarını ileri sürerken, “Akaryakıta yüzde 37.36 zam, işçiye de yüzde 20"nin üzerinde zam geldi. Buna karşılık biz yapmış olduğumuz zamları daha altta tuttukö dedi. Belediye otobüslerinde 12 YTL olan 10"luk toplu biletlerin yeni kararla 10 YTL"ye indirildiğini de belirten Gökçek, “10"luk biletler 10 YTL"ye 20"lik biletler 20 YTL"ye indirilirken yeni bastırılacak 30"luk biletler de 30 YTL"ye satılacakö açıklamasında bulundu.

CİNNAH CADDESİ"NDE TEK YÖN UYGULAMASI

Öte yandan, UKOME"de yapılan görüşmeler sonucu Çankaya"da da yeni bir trafik düzenlemesine gidilmesi kararı alındığını belirten Gökçek, 28 Temmuz Cuma gününü, 29 Temmuz Cumartesi"ye bağlayan geceden itibaren, Cinnah Caddesi, Çankaya Köşkü önündeki Çankaya Caddesi ve Köşkün Önünden Kuğulu Park"a kadar uzanan Atatürk Bulvarı"nda tek yön uygulaması yapılacağını belirtti. Alınan karara göre, Kuğulu Kavşağı"ndan Atakule"ye kadar Cinnah Caddesi çıkış yönünde, Atakule Önünden Çankaya Köşkü girişine kadar Çankaya Caddesi Köşk yönünde, Çankaya Köşkü"nden Kuğulu Park"a kadar Atatürk Bulvarı iniş yönünde tek yönlü hale getirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İnsanı isyan ettiren fotoğraf
İnsanı isyan ettiren fotoğraf
AByi sevdirme dergisi
AByi sevdirme dergisi
Zayıflamak için salata yiyin
Zayıflamak için salata yiyin
Bir MOSSAD AJANIN İTİRAFLARI
Bir MOSSAD AJANIN İTİRAFLARI
Tigana yönetimi kızdırdı
Tigana yönetimi kızdırdı
Anelka Nobrede haklı çıktı
Anelka Nobrede haklı çıktı
Nişanlısı Gamzeden ayrıldı
Nişanlısı Gamzeden ayrıldı
Derin devlet ve PKK işbirliği
Derin devlet ve PKK işbirliği
Hizbullahın 2. kalesi düştü
Hizbullahın 2. kalesi düştü
PKK Yeni füzeler alıyor
PKK Yeni füzeler alıyor