Ankara'da kahvehane tarandı! Ölü ve yaralılar var...

Ankara'nın Mamak ilçesinde kar maskeli 3 kişinin bir kahvehaneye düzenlediği silahlı saldırının ardından çıkan çatışmada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Altındağ ilçesinde ise bir kahvehane kundaklanarak yakıldı...

Ankara'da kahvehane tarandı! Ölü ve yaralılar var... - Sayfa 1

ANKARA güne silahlı saldırı haberiyle uyandı. Mamak ilçesinde kar maskeli 3 kişinin bir kahvehaneye düzenlediği silahlı saldırının ardından çıkan çatışmada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Hemen ardından Altındağ ilçesinde bir başka kahvehane kundaklandı. Olayların birbiri ile ilişkili olabileceği belirtilirken, taranan kahvenin bulunduğu binada oturan ailenin evleri de zarar gördü ve ev sahibi İshak T., isabet eden kurşunlarla yaralandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor...

110
Ankara'da kahvehane tarandı! Ölü ve yaralılar var... - Sayfa 2

Edinilen bilgiye göre kimlikleri henüz belirlenemeyen kar maskeli 3 kişi, otomobille Mamak Demirlibahçe Ağaçlı Sokak'ta bulunan bir kahvehanenin önüne geldi. Araçtan inen kar maskeli kişiler, kahvehaneye rastgele ateş açmaya başladı. Bu sırada içeride bulunan bir kişi de silahla ateş açarak karşılık verdi. Çıkan çatışmada kahvehanede bulunan Murat K, Ayşe K, Fırat isimli bir kişi ile kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi yaralandı. Yaralılar, kahvehanede bulunanlar tarafından hastaneye kaldırıldı.

210
Ankara'da kahvehane tarandı! Ölü ve yaralılar var... - Sayfa 3

AİLESİYLE ÇATIŞMANIN ORTASINDA KALDI: Bu arada kahvehanenin bulunduğu binada oturan ve otomobiliyle çocuğunu hastaneye götürmeye çalışan İshak T, çatışmanın ortasında kaldı. Otomobilde bulunan eşi, kayınvalidesi ve iki çocuğuyla hastaneye gitmeye çalışan İshak T, boynundan vurularak ağır yaralandı. İshak T, çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

310
Ankara'da kahvehane tarandı! Ölü ve yaralılar var... - Sayfa 4

SALDIRIYA GERKEÇLEŞTİREN 3 KİŞİ KAÇTI: Olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken saldırının yaşandığı kahvehane güvenlik kordonu altına alındı. Bölgede araştırma yapan ekipler, saldırıya kahvehane içinden ateş açarak karşılık veren bir kişiyi kaçmaya çalışırken yakaladı. Saldırıyı düzenleyen kar maskeli 3 kişiden birinin yaya olarak, diğerlerinin ise geldikleri otomobile binerek olay yerinden kaçtığı bildirildi.

410