BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
AK PARTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden tepki çeken karar: İmam maaşları düşürüldü

Ak Parti Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Bel-Pa Şirketi bünyesinde çalışan 8 imamın maaşlarının düşürülmesine tepki gösterdi.

 Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında konuşan Meclis Üyesi Burhan, Bel-Pa bünyesinde çalışan imamların geçen seneye oranla maaşlarında önemli bir düşüş olduğuna dikkat çekerek, bu yanlıştan vazgeçilmesini talep ettiğini belirtti. Geçen seneden bu yana imam maaşlarında 600 liralık düşüş yaşandığını dile getiren Burhan “Bel-Pa bünyesinde görev yapan 8 imamın maaşlarının düşürüldüğünü öğrendim ve üzüldüm. Geçen sene 4 bin lira alan imamların maaşı bu sene 3 bin 400 liraya düşmüş. Öğretmenlerin ya da itfaiye çalışanlarının da maaşı düşmüş olsaydı onları da dile getirirdik. Yapılan bu uygulama yanlış bir uygulamadır. Bu yanlıştan vazgeçilmesini talep ediyorum”. dedi.

İmam maaşlarının düşürülmesinin doğru bir karar olmadığını vurgulayan Burhan, “Alınan bu karar siyasi bir karar mı yoksa ideolojik bir karar mı, Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni dönemde bu şekilde mi yönetilecektir, Mansur bey bu konuda bilgi sahibi midir?” sorularını sorarak konuşmasını bitirdi.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İstanbul'dan alkışlanacak hareket! Temizlik yaparken yastık altında gördü
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Esenler’de şok! Lüks araç vatandaşların gözü önünde soyuldu
Uyanış Büyük Selçuklu 17. bölüm fragmanı
Menajerimi Ara 21. bölüm fragmanı
İstanbul Sirkeci'de trafikteki tekmeli tokatlı kavga kamerada
İspanya'da kara saplanan TIR'dan 20 ton yiyecek yağmaladılar
İlk CoronaVac aşısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yapıldı
Çanakkale'de koronavirüs şüphelisi göbek atıp spor yaptı
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a 2 yıl hapis istemi
Yorumlar 37 yorum