Neden Vadi Karatopraklı ?

Vadi Karatopraklı ve Lykia World Links Golf Otel Antalya

Alper TEKBAŞ alper@internethaber.com

Merhabalar,

Son günlerin turizm dünyasındaki en çok konuşulan ve önümüzdeki günlerde nasıl gelişmelerle karşımıza çıkacağı merak edilen otelciliğin dahi isminin dününü, bugününü hatırlayacak olursak işte tüm çıplaklığıyla Yusuf Vadi Karatopraklı Kimdir? Sorusunun ayrıntılarıyla dolu bir yazı.

  

Neden Vadi Karatopraklı?

Dürüst ahlaklı davasına inandığı için, ilkeli ve sistemli çalışma prensiplerinden vazgeçmediği için, kriz yönetimini doğru yönetip koyduğu hedeflerden şaşmadığı için, neyse o olduğu için, çok yönlü düşünüp çözüm ve sonuç odaklı olduğu için, dedikodu değil iş ürettiği için, hedeflerin ve sonuçların kilit ismi olduğu için giden gider kalan sağlar bizimdir diyerek durmaksızın yola devam ettiği için, yatırımcı genç kuşaklara örnek olduğu için, memleket sevdası ile ülkesinin otelcilik alanında neferi olduğu için, öncü yenilikçi proje ve uygulamaları için, maliyet ve kar analizlerini doğru planlayıp hedefe ulaştığı için, mükemmeliyete adanmış iş disiplininden taviz vermediği için…

Vadi Karatopraklı, liderliği ile kendi ekibi içerisinde daha iyiye odaklanmış daha güçlü bir otelcilik ruhuyla manevra yeteneklerini birleştirip en uygun zamanları, en hızlı şekilde doğru stratejilerle sonuca götürdü. Taktik yetenekleri cesaret ve motivasyon başarı piramidinin zafer tacı oldu. Hedef doğrultusundaki yön çizgilerini hedefe duyarlı en üst düzey konsantrasyonla planlamasını bildi. Yenilik değişim ve gelişimin öncüsü oldu. 

  

Yusuf Vadi Karatopraklı Kimdir?

Dünden bugüne turizmin renkli dünyasında otelcilik sektörünün güçlü ve unutulmaz ismi olmak için gecesini gündüzüne katarak hiç durmadan kariyer planlamasında en alttan en üste giden serüveninde  Karatopraklı’nın turizm geçmişine kısaca bakarsak, Sılkar Holding Turizm grubunda 10 yılı aşkın bir süre çalışmakla beraber ardından Alarko Turizm grubunda iki yıl görev yapmıştır. Dönemin en büyük turizm yatırımcısı olan MNG Holding turizm grubunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselmiştir. Sonrasında başta  Renaissance Resort Kemer olmak üzere Fhame otelcilik AŞ Malta şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Çalışmış olduğu her kurumda kendine özgü başarılı ekip çalışmalarıyla dikkatleri çekerken Türk Turizmini Dünya ’ya taşıyan isimlerin başında gelmeyi başarmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda  turizm sektörünün  Türkiye’ye turist getiren tüm ülkelerdeki güçlü  tur operatörleriyle önemli  ilişkiler içerisinde bulunan Karatopraklı, Ela Quality Resort Hotel’ de ortaya koyduğu çalışmalar  ile de Türk Turizminde  tüm dünyada örnek gösterilen  model otel markası üreterek Türk otelcilik anlayışını dünya vizyonuna taşıyan bir liderdir.

  

En önem verdiği değerleri çalışanlarıdır

Yusuf Vadi Karartopraklı, özellikle İnsan Kaynakları, Eğitim, misafir memnuniyeti, performans değerlendirmeleri, bütçe planlama vb. gibi çalışmalar ile ön plana çıkan stratejileri uygulama da takım çalışmasına önem vermekle bilinmektedir. Turizm yatırımlarında farklı stratejilerin uygulatıcısı olarak birçok genç turizmciye örnek olan bir isimdir.

Genç Anlı O Zaferin Işığıyla Parlayacaktı

Gerçek bir otel lideri; otelinin kaderidir

Ela Quality Otelinin koridorlarından otelcilik sektörünün en güçlü kulvarlarına alın teri ile yoğurduğu, gecesini gündüzüne katarak biçimlendirdiği cesareti ve organizasyon yetenekleriyle bir oteli bebekliğinden alıp güçlü bir dünya markası yapmayı başardı.

  

İnandı, İnandırdı; Hiç Yorulmadı, Durmadı Hiç Durmayacak

Otelciğin süper gücü olma yolunda Karatopraklı’nın saygısı, disiplini, sadakati, başarıya adanmış ruhu, kazanmasını bilen atak ve dinamik liderlik yeteneği, sorumluluk verme yönetimi ona çok yol kat ettirdi.

Dürüstlüğü ve ileri görüşlülüğü, işine gösterdiği özen ve çok ince planlayıp uyguladığı bütçe çalışmaları, “işimi yapanın kölesi olurum” diyerek en alttan en üste uyguladığı motivasyonel ekip ruhu ve personel performans kriterleri doğrultusunda en iyi otel misafirini en çok memnun eden oteldir düşüncesiyle heyecan duymadığı hiçbir işe imza atmadı, yaptığı her işe de kalpten inandı. “Yapacak daha çok iş var” diyerek yoluna devam etmesini bildi.

Bu güne kadar çalıştığı tüm yatırımcıların sadakat ve güvenini kazanmasını bildi. Mütevaziliği kurumsallığı, patronluğu, sürdürülebilir farklılığı öğrendi, öğretti gelişti, geliştirdi… kariyer rotası böyle gelişti. Yusuf Vadi Karatopraklı; hedef koymazsanız, yapamazsınız, tecrübe yaşanılarak öğrenile bilinir. Bir işi aldığımda benim işim olur ve ne yapılması gerekiyorsa şimdi yaparım. Sonradan ah demenin vah demenin faydası yoktur.

  

Y.Vadi Karatopraklı ne yapmaz derseniz; 

 Hak yemez, bilmeden, görmeden, tanımadan yorum yapmaz, bilinçsizce ön yargılarda bulunmaz, verdiği her teminatı da yerine getirir. Pazar analizlerinde de sütü nereden alıyorsa o sütçüye, peyniri nereden alıyorsa o peynirciye ulaşır…

Tedarikçilerini bilir, yaptığı işin detaylarına ve kaliteli yapılmasına çok önem verir.  Başarının ve yaptığınız işte neticeye ulaşmanın güçlü bir ekip ruhundan ve biz olmaktan geçtiğinin inancıyla hareket eder. Otelcilikte bilimsel çalışmalara, global bir yapıya, yerelden evrensele adım adım yol almasını bilir. Mesleğiyle ilgili sezgileri, öngörüsü, hisleri güçlüdür daima ileriye bakar ve bilir ki iyinin daha iyi yapabilir.

Sakarya’dan tüm dünyaya…

14.08.1969 yılı İstanbul doğumlu aslen Sakaryalı olan Yusuf Vadi Karatopraklı’nın başarısının özünde;  güçlü aile yapısı, eşinin inanılmaz desteği ve yakışıklı oğlu Sarp Karatopraklı’nın etkisi büyük

Turizm ve otelcilik dünyasının lokomotif ismi Yusuf Vadi Karatopraklı, ben ülkemizin turizmde dünyada en iyi şekilde tanınmasında, lider ülke olması için otelciliğimizin hizmet karıyım. Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde çok önemli bir yeri olan Sakarya Meydan Muharebesini görmüş, bu ülke için şehit olmuş dedelerimizin torunuyum. Bu toprakların ne kadar zorluklarla kazanıldığının bilinciyle büyüdüm. Her kesimden ne kadar çok insanı turizme kazandıra bilir, onların evlerine ekmek götürmesi ve mutluluğu için vesile olabilirsem, ülkemiz istidam sayısını artırabilirsem, ülkeme faydalı olabilirsem o kadar bahtiyar olacağım.

Her gece yatmadan önce ve sabahın ilk ışıklarıyla gözümü açıp güne başlamadan önce Allaha bunun için dua ediyorum.

     

Aslan parçası oğlum, temiz kalpli arkadaşım,

“Ama baba bütün büyükler bir zamanlar çocuktu”

Sarp babasına “ Baba işe niye gidiyorsun, işini neden çok seviyorsun, ama baba niye çok çalışıyorsun”  diye soruyor ve yanağına da bir öpücük konduruyor.

Vadi Karatopraklı Sarp’ a diyor ki;

Oğlum işini en çok seven, ülkesini en çok sevendir, çok çalışmalıyız ki ülkemize değer katalım, çevremize örnek olalım.  Sarp Büyük bir adammış gibi manalı bir şekilde başını sallıyor. Ama hadi baba futbolda oynayalım, yüzelim de hem spor yaparsan güçlü ve formda kalırsın, işlerinde de çok başarılı olursun” diyor.

  

Vadi Karatopraklı 2015

27 Yıllık meslek birikimini ve hayatını ortaya koyarak Mayıs 2014’ten itibaren Antalya’da bulunan Lykia World Links Golf Otel’in kapılarını 12 ay boyunca Türk ve dünya turizmine büyük bir cesaret ve özveriyle açan, çalışanları,, iş ortakları, tedarikçi firmaları, ve otel misafirleriyle bütünleşen Vadi Karatopraklı, onların sevgi, saygı ve güvenine layık olmak için var gücüyle 2015 yılı ve gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. Birilerinin bu taşın altına el koyması gerekiyordu, Yusuf Vadi Karatopraklı’da bu isim oldu. Geçmişteki başarıları, bugünlerde yaptığı başarılı işler, gelecekte yapacaklarının teminatıdır.

Ülkemiz turizminin yetiştirdiği bu örnek isim sonuna kadar desteklenmeli.

Yolun açık olsun Yusuf Vadi Karatopraklı…

İnsanlar size kendilerini anlattıkları gibi değil, size yaşattıkları gibidirler.

Kimini erken, kimini geç öğrenirsiniz ama öğrenirsiniz”

Tatil tadında kalın.