MHP lideri Bahçeli'den tren kazası açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından Ankara'da meydana gelen tren kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da meydana gelen ve 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Yüksek Hızlı Tren kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bahçeli şunları kaydetti:

"Bugün sabah erken saatlerde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Ankara Yenimahalle’deki Marşandiz İstasyonu yakınlarında yol kontrolünden dönen kılavuz lokomotifle çarpışmıştır. Bu elim kazada 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 47 vatandaşımız da yaralanmıştır.

ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜKTÜR

Gerçekten de üzüntümüz büyüktür. Kazayla ilgili çok yönlü araştırma ve incelemenin yapılması, başlatılan adli ve idari tahkikatın derinleştirilerek kazaya neden olan hususların açığa ve ortaya çıkarılması samimi temennimdir.

Tren kazasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,ailelerine sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum.Halen tedavi altında bulunan vatandaşlarımıza şifalar diliyorum. Cenab-ı Allah milletimizi her türlü musibetten,görünür-görünmez kaza ve belalardan korusun diyorum."

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı! Vali korkunç bilançoyu açıkladıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Günün Önemli Haberleri