BIST 1.034
DOLAR 7,21
EURO 8,58
ALTIN 478,05

Alpay Özalan AK Parti'den aday oldu imajını yeniledi

AK Parti İzmir milletvekili adayı, eski milli futbolcu ve teknik direktör Alpay Özalan, bu kez siyaset için sahaya çıktı. Aday gösterildikten sonra bıyık bırakan Alpay Özalan, "Bıyık bırakmamda siyasete girmemin de etkisi var; imaj değişikliği her şeyden önce gelir" dedi.

AK Parti İzmir 2'nci bölge 2'nci sıra milletvekili adayı Alpay Özalan, 24 Haziran seçimleri için sahaya indi. Eski milli futbolcu ve teknik direktör Özalan'ın ilk durağı, Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki esnaf oldu. Gittiği yerlerde hem müşterilerle hem de esnafla sohbet eden Özalan'a, en çok da spor konusunda sorular soruldu. Özalan'ın oy istediği seçmenlerin kimi desteğini açılarken bazıları ise AK Parti ile ilgili eleştirilerini dile getirdi. Ocak başına geçerek, müşteriler için döner de kesen Özalan'ın seçim turunda renkli görüntüler ortaya çıktı.

''GÜÇLÜ BİR MECLİS KURMAK İSTİYORUZ'': Esnaf ziyaretinin ardından DHA muhabirine açıklamalarda bulunan Alpay Özalan, aday gösterildiği için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. İzmir'in kendisi için çok özel bir yer olduğunu belirten Özalan, bu kentte doğup, büyüdüğünü dile getirdi. Özalan, "Buraya hizmet etmek ayrı bir gurur ve mutluluk veriyor. Yüzümüzün akı ile çıkıp güçlü bir hükümet, güçlü bir meclis kurmak istiyoruz. Daha sonra hem ülkemize hem de İzmir'e hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur" diye konuştu.

'İNŞALLAH CUMHURBAŞKANI'MIZA LAYIK OLURUZ': Halkla samimiyet kurduklarını dile getiren Özalan, "Bize de farklı bakıyorlar; çünkü biz her şeyden önce milli futbolcuyuz. Bu ülkeye milli sahalarda çok fazla başarılar kazandırdık. Ülkemizi mutlu ettik. Bunun da karşılığını şimdi alıyoruz. Çok fazla mutluluk ve heyecan var bende. Halkımızın bizim yanımızda olması, özellikle İzmir'in beni bağrına basması bana ayrı bir mutluluk veriyor. İnşallah biz de AK Parti'ye, Cumhurbaşkanı'mıza layık oluruz" dedi.

'HER İŞİN KENDİNE GÖRE ZORLUKLARI VAR': Yıllarını yeşil sahalarda geçiren Özalan, "Spor mu, siyaset mi daha zor?" sorusu üzerine "Her işin kendine göre zorlukları var. Benim için çok da fazla sıkıntı olacağını sanmıyorum; çünkü ben insanlarla çok çabuk samimiyet kurabiliyorum. Çok iyi enerji alıp, verebilen biriyim" diye konuştu.