BIST 1.178
DOLAR 8,04
EURO 9,50
ALTIN 491,84

Alparslan Kuytul için yürüyen kadınlardan polisi şaşkına çeviren sözler...

FURKAN Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucu başkanı tutuklu Alparslan Kuytul için Erzurum'da yürüyüş yapan kadınları polis durdurdu. "Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguluyoruz" diyen kadınlar ERzurum sokaklarında yürüdü polis de onların arkasından gitti.

FETÖ ve PKK'ya destek suçlamasıyla tutuklanan Furkan Eğitim Vakfı'nın kurucu Başkanı Alparslan Kuytul'a özgürlük isteyen kadınlar Erzurum sokaklarında yürüdü. Ellerinde Alparslan Kuytul pankartları, boyunlarında Alparslan Kuytul atkılarıyla yürüyen kadınları durduran polis, kimlik kontrolü yaptı. "Bizler Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguluyoruz" diyen kadınlar peşlerinde polislerle cadde ve sokaklarda bir süre gezdikten sonra dağıldı.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik 30 Ocak 2018'de başlatılan soruşturmada, Adana merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonla aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Erzurum'da bir araya gelen yaklaşık 15 kadın, boyunlarına bağladıkları, üzerinde 'Alparslan Kuytul'a özgürlük' yazan ve fotoğraf yer alan atkılarla yürüdü.

Polis, toplu halde yürüyen kadınları merkez Yakutiye ilçesinin Çaykara Caddesi'nde durdurarak, kimlik kontrolü yaptı.