BIST 4.975
DOLAR 19,02
EURO 20,38
ALTIN 1.211,49
HABER /  GÜNCEL

Ali Turan neden Galatasaray'ı seçti?

Galatasaray'ın prensipte anlaşma sağladığı futbolcu Ali Turan, başka bir İstanbul takımından gelen çok yüksek teklifi reddetti!

Abone ol

Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan ''Son Pas'' programına katılan Ali Turan, maddi açıdan bir İstanbul takımından çok yüksek bir teklif geldiğini belirterek, ''İstemiyorum, dedim. 'Ben sadece Galatasaray'da oynamak istiyorum' dedim. Çünkü çok ciddi bir teklif vardı. Başkanı dahi aradı. Ama ben 'istemiyorum' dedim. Galatasaray'da oynayacağımı söyledim. 'Futbolu da orada bırakmak istiyorum' dedim. İnşallah böyle devam eder'' dedi.

Ali Turan, şu anda gerçekten çok heyecanlı olduğunu ve hayalini kurduğu bir takıma geldiğini dile getirdi.

Galatasaray'ı tercih edişinin nedeni de açıklayan Ali Turan, takımda Uğur, Mustafa Sarp gibi arkadaşlarının bulunduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

''Mustafa Sarp bana çok yardımcı oldu. Hem ortam, hem de aile açısından, hem de 'Rijkaard'la çalışmanı isterim' dedi. Ben de direk Galatasaray dedim. Çünkü Türkiye'de Galatasaray'a karşı çok büyük bir sempati var. Gördüğüm kadarıyla Türkiye'nin yüzde 60-70'i Galatasaraylı. Ben de o yüzden burayı tercih ettim.''

''BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM''

Ali Turan, Galatasaray'da başarılı olmayı hedeflediğini belirterek, ''Buraya geldim ve başarılı olmak istiyorum. İnşallah böyle devam eder. Şu anda ilk hedefim Galatasaray'da başarılı olmak ve şampiyonluk yaşamak. Bunu da yaşayacağıma inanıyorum'' diye konuştu.

''KENDİME GÜVENİYORUM''

Galatasaray'ın her mevkisinde önemli futbolcular bulunduğunu dile getiren Ali Turan, kendisine güvendiğini vurguladı.

Ali Turan, Galatasaray'da bir rekabetin söz konusu olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

''Benim mevkimde takımda milli futbolcular var. Gökhan Zan, Servet Çetin, Sabri Sarıoğlu ve Uğur Uçar gibi önemli isimler forma giyme mücadelesi veriyor. Ben kendime güveniyorum, herkesin forma şansı olduğunu düşünüyorum, umarım takım için her şey iyi olur.''

Galatasaray'da 5 numaralı formayı istediğini, ancak bu numarayı Gökhan Zan'ın giydiğini belirten Ali, ''5 numaranın benim için özel bir anlamı var, ama başka hangi numarayı giyebileceğimi hiç düşünmedim'' dedi.

Ali Turan, Türkiye'den Bülent Korkmaz'ı, yurt dışından da Barcelona'nın savunma oyuncusu Puyol'u beğendiğini söyledi.

Kayserispor'da yaklaşık iki buçuk aydır kadro dışı olduğunu belirten Ali, ancak takımdan ayrı antrenmanlarını sürdürdüğünü ve daha sonra Ankara'ya gidip özel bir kondisyoner tutarak onunla çalıştığını ifade etti.

Ali Turan, ''Şampiyonluk için kimi daha şanslı görüyorsun'' sorusunu ise ''Bursaspor'un şampiyon olacağını düşünüyorum'' diye yanıtladı.