BIST 1.392
DOLAR 8,82
EURO 10,32
ALTIN 496,11
HABER /  SPOR  /  FENERBAHÇE

Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e sert yanıt

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkan Vekili ve Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Nihat Özdemir'in "Bir günah keçisi arıyorlar" sözlerine cevap verdi

Abone ol

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir'in bazı açıklamalarına ilişkin, "Bizim ifadelerimiz TFF'de ciddi rahatsızlıklara neden olmuş. Bu açıklamaları zayıflatmak için Nihat Bey kullanılmış ya da kendini kullandırtmıştır." dedi.

Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün eski başkan vekillerinden Nihat Özdemir'in kendisiyle ilgili medyaya yansıyan ifadelerine, FB TV'deki açıklamalarıyla cevap verdi. Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Semih Özsoy'un bir televizyon programında, kendisinin de basın toplantısında hakem kararlarıyla ilgili geçen hafta yaptıkları açıklamaları hatırlatan Ali Koç, şunları kaydetti:

"Bu açıklamalardan sonra eski başkan vekilimiz, kulübümüzde 15 yıl görev almış şu an TFF'de başkan vekilliği yapan Nihat Özdemir'in özellikle bir medya grubunun gazetelerinde manşete çıkarılmış görüşleri vardı. Son derece şaşırdık ve üzüldük. Düzeltme gelir diye bekledik ama gelmedi. Bu açıklamalarda Nihat Bey'in, 'TFF'nin teminatıyım.' ve 'Fenerbahçe'nin başarısızlığına kılıf veya günah keçisi aranıyor.' görüşü vardı. Kendisiyle Semih Özsoy'un açıklamalarından bir iki saat sonra görüştüm. Nihat Bey, bu görüşmede bizle TFF'nin işleyiş şekliyle, MHK'nin ve futbolla ilgili kendi endişelerinin olduğunu paylaştı. Bu da bizim görüşlerimizle paraleldi. Medyaya yansıyan görüşleriyle ise tamamen zıttı."

''GÜNAH KEÇİSİ ARAMIYORUZ''
Fenerbahçe'nin bulunduğu durumla ilgili her zaman en başta kendisini sorumlu gösterdiğini vurgulayan Koç, "Bizim bir günah keçisi ve buna bir kılıf arıyor olmamız söz konusu olmadı. Dolayısıyla bu sebeplerden dolayı kendisinden bir açıklama bekledik ama herhangi bir açıklama gelmedi. Nihat Özdemir'le görüştüm. Herhangi bir açıklama yapmadan, durumu tam kavramadan, ön yargılı olmadan açıklama yapmak istemedik. Nihat Bey'e yaptığımız toplantıyı hatırlattım ve bize söylediklerini kabul etti.

''İNKAR ETMEDİ''
Gazetelere yansıyan açıklamaların kendisine ait olup olmadığını sordum, kendisi inkar etmedi. 'Evet, ben bu açıklamaları söylemek zorunda kaldım.' dedi. Niye mecbur kaldığını sizlerle paylaşamayacağım. Dinlediğim zaman üzülsem mi şaşırsam mı bilemedim. Nihat Bey için üzülsem mi kızsam mı bilemedim." ifadelerini kullandı.

''NİHAT BEY KULLANILMIŞ''
Nihat Özdemir'in kendileriyle yaptığı toplantıdan sonra başka bir toplantıya katıldığını aktaran Koç, şunları kaydetti:

"Bizim yaptığımız açıklamalarla ilgili bu toplantıda serzenişte bulunanlar olmuş. Nihat Bey de bu görüşleri vermek zorunda kalmış. Bizler kapalı kapılar ardında başka, başka yerde başka konuşan insanlar değiliz. Özelde konuşulanları da açıklamayız. Aramızda geçenleri daha fazla anlatamayacağım. Anlatmam daha sıkıntılı ortam oluşturur. Bizim ifadelerimiz TFF'de ciddi rahatsızlıklara neden olmuş. Bu açıklamaları zayıflatmak için Nihat Bey kullanılmış ya da kendini kullandırtmıştır."

''SON DERECE ACI VERİCİ''
Bu açıklamayı yapması için özellikle Nihat Özdemir'in seçildiğini savunan Koç, "Nihat Bey bu duruma kendini düşürmemeliydi. Şahsen üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Fenerbahçe olarak sıkıntılı bir süreçteyiz. İnşallah en kısa zamanda çıkacağız. Çok önemli bir maçımızın öncesinde TFF'deki bazı insanlara şirin gözükmek, sahip çıkmak adına Fenerbahçe'nin açıklamalarını boşa çıkartmak için, Fenerbahçe'yi zayıflatmak için, Fenerbahçe'de başkan vekilliği yapmış birinin sözlerinin kullanılması son derece acı vericidir. Fenerbahçe'yi temsil eden kişilerin bizim çıkarlarımızı korumaları için orada olmalarını beklemiyoruz. Buna karşın böyle birinin bizi hedef alması aslında camiamız açısından son derece acı bir durumdur. Siz hiç herhangi bir kulüp temsilcisinin temsil ettiği kulüp aleyhine böyle bir açıklama yaptığını gördünüz mü?" değerlendirmesinde bulundu.

ÖZDEMİR NELER DEMİŞTİ?
TFF Başkan Vekili ve Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Nihat Özdemir, Ali Koç’un hakemlerle ilgili çıkışı konusunda, "TFF’nin tarafsızlığının teminatıyım. Koç beklentilerin çok uzağında kaldı. Bir günah keçisi arıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Alex de Souza 7 yıl sonra Fenerbahçe'ye geri dönüyor
Foto Galeri Alex de Souza 7 yıl sonra Fenerbahçe'ye geri dönüyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Trump ile Sanders arasında 'çılgın' tartışması
Trump ile Sanders arasında 'çılgın' tartışması
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
TIR üst geçide çarptı, konteyner yola devrildi
TIR üst geçide çarptı, konteyner yola devrildi
Atletico Madrid, tura göz kırptı
Atletico Madrid, tura göz kırptı
Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları, tüm seferlerini iptal etti
Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları, tüm seferlerini iptal etti
Çin, ödevlerini robota yaptıran öğrenciyi tartışıyor!
Çin, ödevlerini robota yaptıran öğrenciyi tartışıyor!
Fenerbahçe deplasmanda tur peşinde
Fenerbahçe deplasmanda tur peşinde
Güney Kıbrıs'ta domuz gribi can almaya devam ediyor
Güney Kıbrıs'ta domuz gribi can almaya devam ediyor
İşte geleceğimize yön verecek teknolojiler!
İşte geleceğimize yön verecek teknolojiler!
Beslenmenin kanser riski üzerindeki etkileri
Beslenmenin kanser riski üzerindeki etkileri