Ali İhsan Varol Kimdir?

Kelime Oyunu adlı yarışma programı ile akıllarımıza kazındı Ali İhsan Varol. Öyle ki bu program onun resmen özdeşleşti. Daha önce televizyonun birçok alanında rol alan Ali İhsan Varo'un çıkışı bu yarışmaya dayanıyor. Her daim beyefendi kişiliği ile bilinen Ali İhsan Varol hakkında bu kez kendisine hiç yakışmayan iddialar ortaya atıldı. İddialara göre Ali İhsan Varol, eşi Ayşe Varol'a hem sözlü hem de fiziksel şiddet uyguladı. Ali İhsan Varol, konu hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı ama konu henüz netliğe kavuşmadı. Peki adından bu kadar çok söz ettiren Ali İhsan Varol kimdir, aslen nereli, kaç...

Kelime Oyunu adlı yarışma programı ile akıllarımıza kazındı Ali İhsan Varol. Öyle ki bu program onun resmen özdeşleşti. Daha önce televizyonun birçok alanında rol alan Ali İhsan Varo'un çıkışı bu yarışmaya dayanıyor. Her daim beyefendi kişiliği ile bilinen Ali İhsan Varol hakkında bu kez kendisine hiç yakışmayan iddialar ortaya atıldı. İddialara göre Ali İhsan Varol, eşi Ayşe Varol'a hem sözlü hem de fiziksel şiddet uyguladı. Ali İhsan Varol, konu hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı ama konu henüz netliğe kavuşmadı. Peki adından bu kadar çok söz ettiren Ali İhsan Varol kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Ali İhsan Varol'un eşi kim çocuları var mı? Gelin Ali İhsan Varo'u yakından tanıyalım...

ALİ İHSAN VAROL EŞİ KİMDİR? Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Aslen Çerkez kökenli olan Ali İhsan Varol'un eşinin adı Ayşe Varol. Kelime Oyunu programının sunuculuğunu yapan Ali İhsan Varol önce “Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri” sonra “İstanbul Üniversitesi Tarih” bölümüne, sonra “Açık öğretim Kamu Yönetimi Bölümü’ne” yazılmış ama 3 üniversiteyi de bitirmeden bırakmıştır. Ankara Üniversitesini bıraktığında Bodrum’a gitti, 1,5 yıl orada otomobil kiralama işinde çalıştı.

ali ihsan varol eşi ayşe varol kimdir

Turizm sektörüyle başladığı iş hayatına, Televizyon sektörüne geçip prodüksiyon asistanlığı yapmaya başladı. Dört yıl prodüksiyon asistanlığı yapan Varol daha sonra metin yazarlığına başladı. Çarli dizisinin ana karakteri Çarli adlı maymunun bakıcılığını yapmış, bir dönem aynı evde yaşamıştır.

Passaparola, İkinci Bahar, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, Hugo gibi birbirinden farklı programlarda set amirliğinden metin yazarlığına kadar ekranın arkasında farklı deneyimler edindi. İhsan Varol, Bloomberg HT kanalında yaklaşık 4 yıl yayınlanan “Kelime Oyunu” yarışma programıyla ekran karşısına geçti. Daha sonra Show TV’de yayınlanmaya başladı. 2013 senesinde 'Kardeş Payı' dizisiyle kariyerini sürdüren Varol, daha sonra dizinin senaryo ekibine dahil oldu.

Şuan hali hazırda teve2 ekranlarında 'Kelime Oyunu'nun sunuculuğunu yapıyor.