GÜNCEL

Ali Babacan'ın partisine katılacak HDP'li isim kim İsmail Saymaz açıkladı

Gazeteci İsmail Saymaz, yeni parti kurma hazırlıklarında olan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partilerinde hangi isimlerin olacağını açıkladı. Saymaz, CHP ve HDP'li bazı isimlerin yeni yeni partiye katılabileceğini söyledi.

Gazeteci İsmail Saymaz, katıldığı canlı yayın programında yeni partilerle ilgili çarpıcı bilgileri ilk kez paylaştı.

Saymaz dün akşam yayınlanan programda, Ali Babacan'ın partisinde hangi isimlerin olduğunu ve Ahmet Davutoğlu'nun da yeni parti kurma aşamasını anlattı.

Davutoğlu'nun partisinde tanıdık simalar

Saymaz, "Ben bugün iki çevreyle de görüştüm. Davutoğlu cephesinde 125 kişilik bir kurucular kurulu geliyor. Kamuoyunun duyduğu bazı isimler var örneğin Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ufuk Karcı.

Asıl iki isim var Davutoğlu cephesi ile birlikte hareket etmesi beklenen. Biri eski HDP milletvekili Müslüm Doğan. Doğan'ı aradım, dedi ki "Şu an için görüşüm netleşmedi. Parti programına çeşitli katkılar koydum. Kararım yok ama görüşüyorum" dedi bana. Diğeri ise Mehmet Ali Arslan. Bir de bazı CHP'liler de yer alacak iddiası var. Ama henüz isimlerini doğrulatamadım. " dedi.

Ali Babacan'ın partisinde Altan Tan sürprizi

"Ali Babacan partisinde ise farklı bir yol izliyor" diyen Saymaz, "Babacan'ın partisinin de Aralık içinde kurulmasın bekleniyor. Eski HDP'li vekillerden Altan Tan gibi isimler partiye yakın" dedi.

Sitene Ekle
Yorumlar