Alanyalılar diken üstünde on binlercesi birden sahile vurdu

Antalya'nın Alanya ilçesinde sahile vuran on binlerce gümüş balığı, ilçe halkını dehşete düşürürken Tarım ve Orman Müdürlüğü ile belediye ekipleri hemen harekete geçti.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan vatandaşlar, bu sabah Galip Dere Plajı’na gittiklerinde şoke eden bir manzarayla karşılaştılar. Dün gece saatlerinde sahile vurduğu tahmin edilen telef olmuş on binlerce gümüş balığı ilçede tedirginlik yaratınca olaya Tarım ve Orman Müdürlüğü el attı. 

İhbar üzerine sahile gelen yetkililer balıklardan numuneler alarak incelemesi için laboratuvara gönderdi. Yetkililer yaptıkları ilk incelemeler sonucunda balık ölümlerinin herhangi zehirlenmeden kaynaklı olmadığına kanaat getirdiler. 

Açıklarda av yapan balık teknelerin ağlarına takılarak öldüğü tahmin edilen balıkları Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sahilden temizlemek için çalışma başlattı. Ekipler, sahil kenarından topladıkları balıkları çöp torbasına koyarak götürdü. Sahile kenarına halen telef olmuş çok sayıda balığın vurduğu gözlemlendi. 

Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.