Akademisyen eylemi üniversiteyi karıştırdı gözaltılar var

ANKARA Üniversitesi akademisyen eylemiyle karıştı. KHK ile ihraç edilen akademisyenlere destek olmak için Ankara Üniversitesi'ne gelen sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve akademisyenlere polis müdahale etti, gözaltına alınanlar oldu.

İhraç edilen akademisyenlere destek olmak amacıyla aralarında sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve akademisyenlerin olduğu topluluk sabah saatlerinden itibaren Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ne geldi. Polis de sabah erken saatlerden itibaren bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Hem yerleşke hem de yerleşkenin karşısındaki yol ve sokakların girişi kapatıldı.

GÖZALTILAR VAR : Yerleşke girişine gelenlere polis müdahale etti. Arbede sırasında gözaltına alınanlar oldu. Bu arada üniversiteye girişte herkes tek tek kimlik kontrolüyle içeri alınırken; birçok doktora tezi öğrencisi ise yerleşkeye alınmadı.

HOCALAR DA İÇERDE EYLEM YAPTI 72 öğretim üyesi ihracıyla akademisyen ihraç listesinde ilk sırada yer alan Ankara Üniversitesi'nde bazı hocaların da odalarını boşaltmayarak, eylem yaptığı, KHK'yi protesto ettiği belirtildi.