BIST 2.913
DOLAR 17,95
EURO 18,27
ALTIN 1.024,60
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Partili vekil BDP lehine oy verecek

Teröristlerle kucaklaşan BDP'li vekillerin dokunulmazlık oylaması Meclis'e gelince, AK Partili Ensarioğlu ne oy verecek?

Abone ol

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, dokunulmazlık oylamasında BDP'liler lehine oy kullanacak.

tv8’de Erkan Tan’ın konuğu AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu oldu. Ensarioğlu dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik tartışmalar üzerine:’Fiili ve suçüstü durumlar haricinde dokunulmazlıklar kaldırılmamalı, oy kullanırken ‘Dokunulmazlıklar kaldırılmasın’ diyeceğim’ diye konuştu.

"FİİLİ DURUMLAR HARİCİNDE DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILMAMALI"

Başbakan’ın BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik açıklaması üzerine kendi düşüncelerini açıklayan Ensarioğlu;

“Dokunulmazlıkların fiili ve suçüstü durumlar hariç milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmamasından yana bir düşüncem var benim. Teröristler ile fotoğraf çektiren adamların dokunulmazlıkları kalksın diyorlar… Zaten vekillik dönemleri bitince hiçbir hukuki engel yok. O zaman bu suçun cezası verilir. Ayrıca bunun hesabını sandıkta vermek lazım!” diye konuştu.  

TAHAMMÜL EDİLMELİ

“Madem siyaset yapmayı yöntem olarak seçmişler o zaman bu insanlara daha hoşgörülü daha özendirici davranmamız lazım ki kendi silahlı şiddetlerine gerekçe sunanların hiçbir gerekçesi olmadığını herkes bilsin. Onlar yanlış konuşacak ki biz çıkıp halka onların yanlış konuştuğunu yanlış yaptığını ve bu yanlışla bir yere varılamayacağını ve onlara oy verilmemesi gerektiğini söyleyeceğiz. Onları özendirmeliyiz ki silahı değil siyaseti çözüm olarak kullansınlar! Tahammül etmeliyiz. Onların silah dışında siyasetle bu işin çözülebileceğini göstermeliyiz ve halk bunu görmeli!”

PKK BİLE TÜRKİYE'Yİ BÖLECEĞİZ DİYEMİYOR BİLİYOR Kİ HALKTA KARŞILIĞI YOK

“PKK bile Türkiye’yi böleceğiz diyemiyor. Biliyor ki halkın böyle bir talebi yok. Bunun halkta bir karşılığı yok. Kürtlerin 3’te 2’si Batı’da yaşıyor ve Kürtler Türk halkı ile bir olmuş; aynı tarihi, aynı kaygıyı, aynı geleceği paylaşmış bir milletin bölünme gibi bir derdi olabilir mi? Bu ülkede Kürtler ile Türkleri kimse bölemez ve böyle bir bölünme belki de en ağır acıları yaşatır bize. Aklı olanın böyle bir talepte bulunması mümkün mü?”

KÜRTLER TÜRKİYE'Yİ BÖLMEK İSTEMEZ

“Osmanlı parçalanırken, devletçikler kurulurken, suni devletler kurulurken, bu suni devletleri kuranlar Kürdistan’ı da kurdular. Şeyh Mahmut Berzenci’yi Kürdistan kralı ilan ettiler, taç taktılar ve Şeyh Mahmut Berzenci Kürt ileri gelenleri ile bir araya geldi; Türkleri ile aynı kaderi paylaştıklarını, aynı dine aynı geleceğe sahip olduklarını ve ayrı bir devlet ihtiyaçlarının olmadığını söylediler, reddettiler ve bunu onlara soranlar ile İngilizler ile savaştılar. Bugün de böyle bir mesele yok. Kürtler Türkiye’yi bölmek istemez. Türkiye, Kürtler ile bölünmez! Doğru bir politika izlersek; Kürtler ile Türkiye ancak büyür.”

BDP'NİN TÜM DÜŞMANLIĞI AK PARTİ'YEDİR

“BDP’nin tek rakibi AK Parti’dir. BDP’nin bütün düşmanlığı da AK Parti’yedir. MHP’ye, CHP’ye çok laf söylemezler. BDP bizim rakibimiz. Neyine destek vereceğiz? CHP ve MHP işte tam da bundan besleniyorlar. AK Parti bu ülkede ölmeden, öldürmeden çözüm arayan tek iktidardır!”    

DİLİ ÖZGÜRLEŞTİRMEK DEĞİL YASAKLAMAK BÖLER

Ana dilde savunmanın sonunda; ana dilde eğitim isteğinin de baş göstereceği eleştirilerine yönelik konuşan Ensarioğlu;

“Biz bu özgürlüklerin hiçbir ülkeyi böldüğünü duymadık. Dili özgürleştirmek değil, yasaklamak bölüyor. Dönüp tarihe baksınlar. Araplar bu yüzden bölünmüştü!”

ÖNCEKİ HABERLER
Memur olmak isteyenler son gün!
Memur olmak isteyenler son gün!
Pes dedirten trafik kazaları
Pes dedirten trafik kazaları
Terör örgütü üyesi böyle yakalandı
Terör örgütü üyesi böyle yakalandı
Maaşlı çalışanlar bu habere dikkat!
Maaşlı çalışanlar bu habere dikkat!
Dinçer öğrencilere müjdeyi verdi
Dinçer öğrencilere müjdeyi verdi
Askeri araç kaza yaptı!
Askeri araç kaza yaptı!
Bu görüntüler PKK sığınağından!..
Bu görüntüler PKK sığınağından!..
12.12.12 çılgınlığı başladı
12.12.12 çılgınlığı başladı
Dolar ve avro güne nasıl başladı?
Dolar ve avro güne nasıl başladı?
CHP'li başkana bakandan fırça
CHP'li başkana bakandan fırça