BIST 2.014
DOLAR 13,37
EURO 15,14
ALTIN 789,31
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Ak Parti'de deprem yaratan fotoğraf

AK Parti fireci vekillerin kim olduğunu bulmaya çalışıyor. Listenin başında olduğu iddia edilen isimler tepki gösterdi!

Abone ol

AK Parti'deki "fireci vekil avı" Köksal Toptan ve Kürşad Tüzmen'in tepkisini çekti. Fireci vekilerin başında adı geçen iki vekil, Faruk Koca'nın hayır oyu veren vekilleri listelemesini eleştirdi.

Tüzmen "Başbakan yalakalığına soyunanlar hesabını verir" dedi. Toptan da lafı Başbakan Erdoğan'a gönderdi. "Listeyi yapana değil yaptırana bakın" dedi.

LİSTEYİ HAZIRLAYAN VEKİL: ÖZÜR DİLİYORUM

Listeyi hazırlayan Faruk Koca eleştiriler üzerine açıklama yaptı. Koca, "Liste hazırlanması söz konusu değil. İsmi geçen arkadaşlarımdan teker teker özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur oylamada, paketin 8. maddesinin paketten düşmesinin ardından adı "fireye" çıkan milletvekilleri sert konuştu.

LİSTEYE TEPKİ

AKP Ankara Milletvekili Faruk Koca’nın bugün gazetelere yansıyan, "Fire verenlerin listesini" tuttuğuna yönelik resimlerini değerlendiren Kürşat Tüzmen, Köksal Toptan ve Vahit Erdem sert tepki gösterdi.

AK Partili Faruk Koca 'Hayırcılar'ı bulmaya çalışırken böyle görüntülendi.

Yaptığı listede Vahit Erdem, Köksal Toptan, Murat Başesgioğlu, Reha Çamuroğlu, Kürşat Tüzmen’in de adının yazdığı iddia edildi.

ÖZÜR DİLEDİ

Koca daha sonra çıkan haberlerden dolayı özür diledi ve şunları söyledi:

"Uzaktan çekilmiş bir fotoğraf esas alınarak, tamamen tahminler ve varsayımlara dayalı şekilde son derece çirkin değerlendirmelerde bulunmak basın ahlakıyla bağdaşmaz. Söz konusu gazetelerde ve internet haber sitelerinde yer alan şahsımla ilgili ifadeler tamamen asılsızdır.

Benim, AK Parti Grubu içinde, AK Parti camiası içindeki hiçbir arkadaşımla ilgili böyle bir tasarrufta bulunmam asla söz konusu olamaz. İsmi geçen arkadaşlarımla ilgili böyle bir tereddütün şahsımda oluşması da mümkün değildir. Bu arkadaşlarımın en az benim kadar partimize ve bu hareketimize sevdalı oldukları herkesçe bilinmektedir.

Şahsımdan hareketle bu davanın öncüsü olan isimlere karşı girişilen maksatlı saldırı nedeniyle her birinden ayrı ayrı özür diliyorum."

Tüzmen, Meclis’te AKP Grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tüzmen, kendisinin adının geçtiği ve AKP Ankara Milletvekili Faruk Koca’nın bugün gazetelere yansıyan, "Parti içinde fire veren milletvekillerinin liste tuttuğu iddia edilen fotoğrafla" ilgili haberlerin hatırlatılması üzerine, "Eğer o fotoğraf doğruysa bir açıklaması olacaktır. Biz ne yaptığımızı biliyoruz" dedi.

BAŞBAKAN UÇURUMDAN ATLA DESE ATLARIZ

Kimsenin buna hakkı olmadığını vurgulayan Tüzmen, Koca’yı sert sözlerle suçladı. Tüzmen şöyle konuştu:

"Bakıcağız ve göreceğiz. Ama, bize iftira atılması, bu şekilde yönlendirme yapmasına da bakacağız. Bu arkadaşımız o listeyi neye göre yazmış, eğer fotomontaj değilse buna bakacağız. Bunun hesabını soracağız, kendi aramızda değerlendireceğiz. Bu parti kimsenin tapulu malı değil. Bu parti birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar geldi. Son zamanlarda bu parti kendi hüviyetini yeni kazanmaya başladı. Kimse böyle yalakalık yapmaya çalışarak, kimseyi karalamasın. Göreceğiz neyin ne olduğunu bakacağız. Henüz arkadaşı görmedim, göreceğiz merak etmeyin. Kimin daha yiğit olduğunu göreceğiz. Biz içerde konuşuruz. Ben tartışırım parti içinde ve siz duymazsınız. Ne karar verilirse de ona uyarız. Orada fire olmaz. Biz ne söylediksek onu yaparız. Başbakan uçurumdan atlarsa, bize yakışan onunla uçuruma atlamaktır. Biz bunu yaparız. Yanlı ve doğrudur. Türk töresinde böyledir, biz böyle gördük böyle yaparız."

BDP İLE GİZLİ HAREKET EDENLER Mİ VAR?

Tüzmen, "Esas bizle hareket edenler mi var, yoksa BDP’lilerle gizli gizli görüşenler mi var? Hareket edenler mi var? Tartışıp göreceğiz. Bu parti de kim nasıl hareket ediyor göreceğiz. Hesabını soracağız. Anayasa değişikliği konusunda ben, hukukçu arkadaşlara dedim ki ben anlamam. ‘Ben hukuktan anlamam, eğer yanlış varsa değişiklikte size hesabını sorarım’ dedim. Teklifi hazırlayanlar Burhan Kuzu. Dediler ki, ‘merak etme yanlış yok’ bunun üzerine bütün maddelere tam destek. Şimdi bizim desteklemediğimizi göstermeye çalışan yalakalar varsa, onları şimdi göstereceğiz Onların ne hesabı varsa göreceğiz" diye konuştu.

YAZDIRANLARA BAKMAK LAZIM

Meclis Eski Başkanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Topdan da, "Kimsenin haddi hakkı değil, yazanlara değil, yazdıranlara bakmak lazım. Grup yönetimi gereğini yapacaktır" dedi.

AKP Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem de, "Herkes kendine göne bir şeyler yapıyor" dedi.

AKP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut ise sorulan soruları yanıtsız bıraktı.

YAKIN MARKAJDA

Grup öncesi gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği ve adı fireye çıkan milletvekilleri parti kurmayları tarafından yakın markaja alındı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek gazetecilerle konuşan Vahit Erdem’i yanına çekerek, gazetecilere, "Bizi rahat bırakın" diyerek sert çıktı. Çiçek’in oldukça gergin olduğu gözlenirken, gazetecileri yanına yaklaştırmadı.

Yine adı fire veren milletvekilleri arasında geçen Sadık Yakut’u ise TBMM İdare Amiri ve Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, Hilmi Güler’i ise Sait Yazıcıoğlu yakın markaja aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Generalin ifadesini Çolakkadı almış
Generalin ifadesini Çolakkadı almış
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Dokunulmazlık dosyası 625 oldu
Dokunulmazlık dosyası 625 oldu
Gazeteciyi yamaç paraşütü öldürdü
Gazeteciyi yamaç paraşütü öldürdü
Ergenekon davasında bir tahliye
Ergenekon davasında bir tahliye
Astıma karşı altın uyarılar!
Astıma karşı altın uyarılar!
'İnönü'ye saldıracağına terörü bitir!'
'İnönü'ye saldıracağına terörü bitir!'
Bu Meclis'te kavgasız oturum yok!
Bu Meclis'te kavgasız oturum yok!
Uşak'ta heyecan yaratan seçim!
Uşak'ta heyecan yaratan seçim!
Bu da imece usulü morg!
Bu da imece usulü morg!