BIST 2.372
DOLAR 15,87
EURO 16,80
ALTIN 942,56
HABER /  GÜNCEL

Adnan Oktar'ın evinden çıkan bakan kimdi? Bomba iddia

Dün sabah kedicikleriyle birlikte şantaj, taciz, tecavüz ve daha bir çok suçlama nedeniyle gözaltına alınan Adnan Oktar'la ilgili önemli bir detayı Habertürk yazarı Fatih Altaylı verdi. Altaylı 1990’lı yıllarda Adnan Oktar'a yapılan bir baskında Refah Partili eski bir bakanın Oktar'ın evlerinden birinden çıktığını söyledi. Peki kim bu bakan?

Abone ol

Habertürk yazarı Fatih Altaylı dün sabah kedicikleriyle birlikte gözaltına alınan Adnan Oktar'a yapılan operasyonu değerlendirdi. Adnan Oktar'ın nasıl ortaya çıktığını anlatan Altaylı, 1990'lı yıllarda Adnan Oktar'ın evlerinden birine yapılan bir baskında yaşanan tuhaf olayı da paylaştı.

Altaylı'nın anlattığına göre genç bir kızın kaçırıldığı ihbarı alan emniyet güçleri eve baskın düzenliyor. Adnan Oktar'a ait olduğu olduğu belirlenen evden Refah Partili eski bir bakan çıkıyor. İşte Altaylı'nın o yazısı...

İKİ GRUBU SÜREKLİ GÜNDEME GETİRİYORDUM: Dün sabah Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyonu izlerken, birden bire 1990’lı yıllara dönüverdim. Çok dinlenen bir radyo programında, kendini “İslami bir kılıf” altına gizleyen iki grubu sürekli olarak gündeme getiriyordum. Bunlardan biri Fetullah Gülen Grubu’ydu, diğeri ise Adnan Oktar’ın “Çetesi” Bir sabah yayında Zaman Gazetesi’ni yırtıp, “Bundan olsa olsa tuvalet kağıdı olur ama insan bunu popusuna bile sürmez” dedikten sonra Gülencilerin hedefi oldum ve bu yıllar boyu sürdü.

ÇOCUKLARI BATAKLIĞIN İÇİNE ÇEKTİLER: Adnan Oktar ve çetesi ile yaptığım mücadele ise biraz daha farklıydı. 1980’lerin sonlarına doğru Ortaköy’de bir evde “Adnan Hoca” olarak ortaya çıkan birisi, etrafına tamamı varlıklı ailelerin çocukları olan genç ve güzel kızlar ve yakışıklı oğlanlar toplamış, onları müridi haline getirmişti. Aileler kan ağlıyor, evlatlarını bu pislikten kurtarmak için çareler arıyordu. Adnan Oktar, zengin çocuğu müritlerinin ailelerinden “Aşırdığı” pahalı şeylerden geçiniyor, çocuklar bu bataklığın içinde aileleri ile karşı karşıya geliyordu.

AİLE MİRASLARI OKTAR'IN EMRİNE VERİLDİ: Bazı çocukların ana babalarının bence şüpheli ölümlerinden sonra kendilerine kalan mirasları bile Oktar’ın emrine veriliyordu. Bu çocuklar arasında o zamanın en zengin ailelerinin evlatları, bakanların, siyasetçilerin çocukları da vardı. Bazı aileler “Zor kullanarak” çocuklarını bu çukurdan kurtarırken, böyle bir imkanı olmayanlar çaresizce evlatlarının ellerinden kayıp gidişini izliyordu.Oktar’ın müritleri arasında bugünün çok ünlü bazı yıldızları, televizyonun en güçlü figürleri, mankenleri, hatta siyasetçileri veya siyasetçi danışmanları da vardı.

Adnan Oktar'ın kedicikleri böyle gözaltına alındı operasyondan karelerAdnan Oktar'ın kedicikleri böyle gözaltına alındı operasyondan karelerAdnan Oktar'ın kedicikleri böyle gözaltına alındı operasyondan karelerAdnan Oktar'ın kedicikleri böyle gözaltına alındı operasyondan karelerHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINRAHATÇA AT KOŞTURUYORDU: Tüm bunlar olurken kimsenin kılı kıpırdamıyor, Adnan Oktar rahatça at koşturuyordu. Yakışıklı müritler İstanbul’un en ünlü gece kulüplerinde mürit avına çıkıyordu. Müritler arasındaki kızları ikiye ayırmışlardı. Yeni müritler bulunması için ortalığa çıkan güzel kızlara Adnan Hocacılar “Motorlar” adını veriyordu.

OKTAR YENİ BİR DİN ÇIKARDI: Evlerde hizmet eden ve sokağa çıkmayan kızlar ise “Bacılar”dı. Müritler İstanbul’un farklı semtlerindeki evlerde gruplar halinde yaşıyor, Adnancılar kendi aralarında kıydıkları nikahlarla evleniyor, çocuk yapıyorlardı. Oktar, İslam adı altında yeni bir din yaratıyordu. Namazları farklı kılıyor, İslamın kılık kıyafet kuralları, cinsellikle ilgili kuralları Oktar tarafından kendine göre değiştiriliyordu.

İSLAMCI GRUPLARLA İŞBİRLİĞİ YAPIYORDU: O sırada Türkiye’de İslamcı siyasetin de yükselişe geçtiği bir dönemdi. Bunların iç yüzünü bilemeyen kimi İslamcı gruplar bunlarla işbirliği yapıyor, kimi belediyelerle iş ilişkileri bile kuruyorlardı.

BİR AİLEDEN KIZLARININ KAÇIRILDIĞINA DAİR İHBAR GELDİ: Bir gün bir aileden kızlarının Adnan Oktar ve grubu tarafından kaçırıldığı ve Emirgan’daki bir eve kapatıldığı bilgisi geldi. İstanbul Emniyeti hemen harekete geçti ve söz konusu eve baskın yapıldı. Baskında Emniyet güçlerinin karşısına umulmadık bir sürpriz çıktı.

OKTAR'IN EVİNDEN ESKİ BAKAN ÇIKTI: O sırada iktidarda olan Refah Partisi’nin daha önce Bakanlık da yapmış önemli bir ismi evdeydi ve “Gençlerle” sohbet etmekteydi. Operasyon duvara çarpmıştı. Ancak pes etmedik.

İşte Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkes şoke olduİşte Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkes şoke olduİşte Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkes şoke olduİşte Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkes şoke olduHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 DAVAYA MÜDAHÜL OLAN SİYASETÇİLER GARİP BİR ŞEKİLDE GERİ ÇEKİLDİ: Ve cesur bir polis müdürü bu işin üzerine kararlılıkla gitti. O günün ve hatta bugünün bazı güçlü siyasetçileri de davacı oldular. Sonunda Adnan Oktar tutuklanarak 1999 yılında cezaevine girdi. Ancak garip bir şekilde davaya müdahil olan siyasetçiler davadan çekildiler. Bir süre tutuklu kalan Oktar serbest bırakıldı. Ancak grup ciddi darbe almıştı.

İSRAİLLİ GRUPLARLA ÇOK SIKI İLİŞKİLERİ VARDI: Müritlerin bazıları çil yavrusu gibi dağıldılar. İçlerinden birisi bir çete savaşında öldürüldü, biri yurt dışında öldü. Oktar’ın çekirdek kadrosundan sadece Tarkan Yavaş kaldı.Oktar durumunu toparladı. Eski düzeni farklı bir şekilde yeniden kurdu. Bu arada ilginç uluslararası bağlantılar kurduğunu da öğreniyorduk. İsrail’de bazı gruplarla sıkı fıkı ilişkileri vardı ve müthiş bir “Proİsrail” hareketi haline gelmişti Adnan Oktar grubu.

KİLİSELERLE BAĞLANTISI VAR: Oktar, bir yandan da Harun Yahya ismiyle “Evrim karşıtı” kitaplar yazdığını söylüyordu.Ancak bunlar pek çoğu ABD’de bulunan bazı evanjelik grupların ve güçlü kiliselerinin yazdığı veya yazdırdığı kitaplar olarak biliniyordu. Oktar’ın bu kiliselerle de yakın hatta parasal bağlantısı olduğu iddia ediliyordu. Ve bu arada Oktar, kendine ait bir internet televizyonundan yayıncılığa başladı.Garip yaşantısını ve alemlerini fütursuzca halka açtı.

Adnan Oktar'ın kedicikleri nereden mezunlar! Çok şaşıracaksınız

Polis Adnan Oktar'ın kafasına neden bastırdı? Anlamı ne?..

ÖNCEKİ HABERLER
Adnan Oktar'ın evine bu sabah bakın ne yaptılar
Adnan Oktar'ın evine bu sabah bakın ne yaptılar
Antalya zabıt katipliği sonucu açıklandı mı TC ile sorgulama
Antalya zabıt katipliği sonucu açıklandı mı TC ile sorgulama
Bitlis'te tespit edildiler hepsi etkisiz hale getirildi
Bitlis'te tespit edildiler hepsi etkisiz hale getirildi
KPSS önlisans sınavı hangi gün ÖSYM KPSS başvuru ücreti
KPSS önlisans sınavı hangi gün ÖSYM KPSS başvuru ücreti
İran'dan Hindistan'a petrol uyarısı
İran'dan Hindistan'a petrol uyarısı
Silahlı saldırı! 3 polis hayatını kaybetti
Silahlı saldırı! 3 polis hayatını kaybetti
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 Açıklise sınav sonucu
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 Açıklise sınav sonucu
'Kız Kardeşler' seks kölesi yapılıyor! İşte Adnan Hoca'nın örgüt şeması...
'Kız Kardeşler' seks kölesi yapılıyor! İşte Adnan Hoca'nın örgüt şeması...
Hulusi Akar hangi yazarı tebrik etti?
Hulusi Akar hangi yazarı tebrik etti?
Hulusi Akar'ın tebrik ettiği yazar kimdi?
Hulusi Akar'ın tebrik ettiği yazar kimdi?