BIST 1.434
DOLAR 8,26
EURO 10,00
ALTIN 485,49
HABER /  GÜNCEL

Adalet Bakanlığı personel alım başvuru tarihi form doldurma 2019

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını Resmi Gazete ile ilan etti. 300 idare memurluğu öğrenci alınacak ve adaylarda 35 yaş sınırı KPSS'den 70 puan üssü şartları aranacak. Adalet Bakanlığı personel alımı için yazılı ve sözlü sınav da yapacak. Başvurular 19 Ağustos'ta başlayıp 2 Eylül tarihinde bitecek.

Abone ol

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı Resmi Gazete ile adaylara duyuruldu. Adalet Bakanlığı 300 idare memurluğu öğrencisi alacak. Peki başvurular ne zaman başlayacak, adaylarda hangi şartlar aranacak? 

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvuruda bulunacak adayların 18 yaşından küçük, merkezi sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları şartı aranan adayların 2018 KPSS Lisans Sınavı'nın KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olması isteniyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK :Başvurular 19 Ağustos'ta başlayıp 2 Eylül tarihinin mesai saati bitimine kadar Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapılacak. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Sözlü sınav ve mülakata KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alan öğrenci adaylarından en yüksek puandan başlamak üzere bin 500 kişi çağrılacak

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN: Sözlü sınav ve mülakata girecek adayların isimleri, sınav yerleri ile sözlü sınav tarihleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden "www.cte.adalet.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

Sözlü sınavda adaylara genel kültür, genel hukuk, infaz mevzuatı ve ceza infaz kurumu idaresine ilişkin konuların bir veya birkaçından sorular ile Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihinden sorular yöneltilecek.

Mülakatta ise adayların davranışı ve genel fiziki durumu ile bir konuyu kavrama ile ifade yeteneği üzerinden değerlendirme yapılacak.

Öğrenci adayının sözlü sınavda ve mülakatta başarılı sayılabilmesi için her birinden 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecek.

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav, sözlü sınav ve mülakatta aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenerek sınavın bitimini takip eden 15 gün içerisinde "www.cte.adalet.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

HİZMET ÖNCESİ EĞİTİM: Sınavı kazanan adaylar 5 aylık hizmet öncesi eğitim görecek ve bu sürede 3 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda harçlık ödenecek.

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılacak hizmet öncesi eğitim, isteğe bağlı olarak yatılı sürdürülebilecek.

Eğitim merkezlerinin ve yatılı tesislerin her türlü gereksinimi, giderleri ve hizmet öncesi eğitime alınanların resmi kıyafet ve harçlıkları Bakanlık bütçesinden karşılanacak.

Eğitim merkezlerinde yatılı kalmayan idare memurluğu öğrencileri, bu hizmetlerden yararlanmamaları karşılığı herhangi bir hak talep edemeyecek.

Hizmet öncesi eğitim görerek ataması yapılanlar her öğretim yılı karşılığında 2 yıl süre ile mecburi hizmetle yükümlü olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Kocası boğazından bıçakladı! Balkondan atlayıp yardım istedi
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Terim'i yıkan gelişme! Gözdesi Monaco'ya gitti
Erdoğan'dan Yaşar Büyükanıt'ın eşine 'geçmiş olsun' telefonu
Üniversite kayıtları ne zaman 2019 kayıt için gerekli evrakların listesi
Fenerbahçe vazgeçmişti Beşiktaş Konoplyanka ile anlaştı
Üniversite tercihleri ne zaman açıklanır 2019 geri sayım ayın kaçında?
İmamoğlu'ndan şaşırtan açıklama partisini eleştirdi
Fenerbahçe'ye Hasan Ali Kaldırım'dan kötü haber
İsveç'te şortlu kadınI 'yeterince giyinmemişsin' diyerek otobüsten indirdiler
Yorumlar