BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,21
ALTIN 501,92
HABER /  DÜNYA

ABD ordu personelinin Trump'ın otelinde konaklaması tartışılıyor

ABD Hava Kuvvetleri, bir mürettebatın İskoçya'da ABD Başkanı Donald Trump'a ait otelde geceyi geçirdiğinin ortaya çıkmasının ardından personelin uluslararası seyahatlerde havaalanı ve otel seçimlerinin teftiş edildiğini açıkladı.

Abone ol

ABD Hava Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Ed Thomas, martta İskoçya'da konaklayan mürettebata ilişkin ilk denetlemenin, golf oteli Trump Turnberry'de kalan mürettebatın tüm resmi kılavuzlara ve prosedürlere uyduğunu gösterdiğini bildirdi. 

Thomas, "ABD'li hizmetlilerin yüksek kalitede konaklamasına, bedelini hükümet ödese de izin verilebilir ancak bu her zaman tavsiye edilir bir şey değil." ifadesini kullandı.

Personelin uluslararası seyahatlerde havaalanı ve otel seçimlerinin teftiş edildiğini açıklayan ABD Hava Kuvvetleri, özellikle C-17 kargo uçaklarının son yıllarda artan biçimde yakıt ikmali için İskoçya'nın Prestwick Havaalanını kullandığını bildirdi.

Hava Kuvvetleri mensuplarının, 2015'te Prestwick Havaalanında mola sayısının 95 olduğu, bu sayının geçen yıl 257'ye yükseldiği ve 208'inde gecenin Prestwick'de geçirildiği belirtildi. 

ABD Kongresi'nin bazı üyeleri, Hava Kuvvetleri personelinin, Trump'ın sahibi olduğu otelleri kullanmasının, ABD Başkanın menfaati açısından tartışmaya yol açabileceğini dile getirirken, Kongre'nin, Hava Kuvvetleri mensupları dahil hükümet çalışanlarının Trump'ın mülklerinde kalmasını soruşturduğu ifade edildi. 

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman da Prestwick'in artan kullanımının, Trump Turnberry otelindeki konaklama sayısında artışa yol açıp açmadığını bilmediğini kaydetti.  

ABD Başkanı Trump da Twitter hesabında mürettabatın otelinde konaklamalarına ilişkin bilgi sahibi olmadığı paylaşımını yaptı. 

ÖNCEKİ HABERLER
23 Haziran seçim ödemeleri ne zaman yapılacak 2019?
Ali Babacan'dan Ekrem İmamoğlu yorumu! İlk seçimde bile...
Dün de olmuştu! Akdeniz'de korkutan deprem! Kaç şiddetinde oldu?
100 sterlinlik trafik cezasını ödememek için 30 bin sterlin harcadı
Ahmet Hakan İBB Meclis oturumunu topa tuttu: Azalmayan büyük bir kuru gürültü
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı'ndan Türkiye ziyareti: Bakan Albayrak ile bir araya gelecekler
Aşure tarifi Arda'nın mutfağı sırasıyla hangi malzemeler konur?
Manisa'da tepki çeken lokanta tabelası söküldü
Falcao Türkiye'den başka teklif aldı mı?
Naz Aydemir Akyol hem annelik yaptı hem de milli takım için savaştı
Yorumlar