BIST 4.949
DOLAR 19,02
EURO 20,53
ALTIN 1.201,91
YEREL

8 bin 400 TL maaşa çalışacak eleman bulamıyor! İş beğenmemezlik had safhada

İşsizlik konusunda yaşanan tartışmalar yeniden alevlenirken İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki lokanta 8 bin 400 TL'ye çalışacak eleman bulamıyor.

Birçok vatandaş sağlanan imkanlardan dolayı iş bulamadıklarını söylerken, iş verenler ise dolgun maaşlara rağmen eleman bulamadıklarını anlatıyor. Bunlardan biri de İstanbul'da beyran denilince ilk akla gelen mekanlardan biri olan Dürümcü Emmi. 

1989 yılında İstanbul'a gelerek 1999'da lokanta açan Dürümcü Emmi, Kadıköylülerin ve İstanbulluların gözdesi olarak biliniyor. Kadıköy Söğütlüçeşme'de Kadıköy itfaiyesinin hemen karşısında yer alan mekan; özellikle beyran, patlıcan kebabı ve lahmacun gibi Gaziantep mutfağının en sevilen lezzetlerini ziyaretçilerine sunuyor.


"İş beğenmemezlik had safhada"
Dürümcü Emmi, işsizlik oranlarının tartışmalara konu olduğu bu dönemde 8 bin 400 liraya yaklaşan maaş tutarıyla, uzun zamandır garson arayışında. Dürümcü Emmi’nin sahibi, “Burada garsonlar net olarak 8 bin 400 lira alıyor. Ne yazık ki buna rağmen eleman bulamıyoruz. İnsanlar beğenmiyor. Diyorlar ki; benim işim az olsun, ben az çalışayım evime 3-5 bin lira götüreyim. İş beğenmemezlik had safhada. Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Etiketler