70 yıl boyunca esrarengiz kişiyi aradı! Öğrenince şoke oldu

1940’lı yıllarda Cotswolds bölgesinin kalbinde yer alan Cheltenham kasabasında gerçekleşen bir olay tüyler ürpertti. 70 yıl boyunca kardeşinin mezarını ziyaret eden esrarengiz kişiyi aradı. Öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

1940’lı yıllarda Cotswolds bölgesinin kalbinde yer alan Cheltenham kasabasında gerçekleşen bir olay tüyler ürpertti. Karl Smith, izcilik kampındayken boğularak can verdi. Karl, Cheltenham’ın biraz dışındaki bir mezarlığa nakledildi. Kız kardeşi Ann olmak üzere bütün aile yıkıldı. Kardeşi öldüğünde 7 yaşında olan Ann, kardeşinin mezarını ziyaret etmeye devam etti. Sık sık mezarlığa gittiklerinden bir süre sonra buraya yılda birkaç kez gelen bir yabancıyı fark ettiler.

Yabancı ziyaretçi, bazen buraya sülün tüyü bazense de buğday demeti bırakıyordu. Bazense de küçük notlar. 70 yıl boyunca bu böyle devam etti. Yıllar boyunca Ann, yabancının kim olduğunu öğrenemedi. Yerel gazetede ilanlar yayınladı ve tanıdığı herkese yabancıyı sormaya başladı. Bir şekilde bu kişi bulunamıyordu. Karl’ın izcilikten arkadaşı mıydı? Uzaktan bir akraba mıydı? Çocukluk arkadaşı mıydı? Ann bu sorular sormaya başladı.

Tanımadığı bu kişi 70 yıl boyunca kardeşinin mezarını neden ziyaret edip hediyeler bırakıyordu? Ann son olarak gazeteci Camila Ruz’dan yardım istedi.

Ruz, çocuğun mezarına hediye ve not bırakan yabancıyı araştırmaya başladı.