YAZARLAR

7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi

15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili birçok şey yazıldı. Bende buradan elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım...

15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili birçok şey yazıldı.Bende buradan elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım. Darbegirişimi sonrasında atılan adımları ve ileriye dönük yapılmasıgerekenleri tek tek inceledik. Şimdi ise 7 Ağustos Demokrasi veŞehitler Mitingine değinmek isterim.

Darbe girişimiyle yapılmak istenen neydi? Türkiye Cumhuriyetiniyönetmek isteyen dış güçler, bu girişimle kontrolü eline geçirmekistediler. Özetle bunu söyleyebiliriz. Onların kafalarındaCumhuriyetine sahip çıkma becerisini gösteremeyecek bir ülke vardı!Ancak halkımız, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmayı başardı.Tüm dünyaya 'biz üçüncü dünya ülkesi değiliz' mesajını hep beraberverdik.

Şimdi önümüzde 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi var.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğluve MHP lideri Bahçeli'de orada olacaklar. Ülkenin birçok yerinde eşzamanlı olarak düzenlenecek olan mitinglere katılım çok önemli. Şuan için mühim olan ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmaktır.Siyasi görüşlerin bir tarafa bırakılması gereken günlergeçiriyoruz. Neden mi? Şimdi oraya geliyorum...

Siyasi görüşlerin bir tarafa bırakılması gerekengünler geçiriyoruz.

Darbe girişiminde bulunanlar için, özellikle batı dünyasınıntutumuna bakarak bunu anlamak oldukça kolay. Dikkat etmeliyiz. Şuanda güçlü bir Türkiye'yi istemeyen herkese karşı duruyoruz.Durmaya da devam etmeliyiz. Durumu çok uzatmaya gerek duymuyorum.Keza her şeyin net olarak ortada olduğunu düşünüyorum.

Ha bu arada şunu mutlaka söylemeliyim: Darbe girişimineinanmayıp 'bütün bunlar bir tiyatro' diyenlere sesleniyorum.Hakikaten elde olan bilgilere bakarak söylemem gerekir ki, bütünbunlara tiyatro demek saçmalığın daniskasıdır. Ya hiçbir şeybilmeden konuşuyorsunuz, ya gerçekleri göremiyorsunuz ya da herşeyi görmenize rağmen 'tiyatro' demek istiyorsunuz. Özetle herşartta yanlışsınız. Kusura bakmayın.

Sağlıcakla kalın...

Twitter: 

Yorumlar1 yorum