BIST 113.245
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 399,16
HABER /  SAĞLIK

5 yeni koronavirüs ilacı bulundu! Denemek için gönüllü hasta aranıyor

İNGİLTERE’de Covid-19 salgınına karşı araştırma yapan bilim insanlarının, 5 yeni ilacın 30 gün boyunca hastanelerde denenmesi için hazırlık yapıldığını ve İlaç denemeleri için gönüllü insan arandığı duyuruldu.

Abone ol

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmaları sürüyor. Salgında en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere, salgına karşı üzerine araştırma yapan bilim insanlarının, 5 yeni ilacın 30 gün boyunca hastanelerde denenmesi için hazırlık yapıldığını duyurdu.

Söz konusu ilaçların denemelerinin yapıldığı COVID-19 Araştırma ve Geliştirmesini Hızlandırma Programı’nda (ACCORD), çok sayıda bilim insanının yanı sıra, Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) bağlı Ulusal Sağlık Araştırmaları Enstitüsü’nün (NIHR), İngiltere Araştırma ve Yenilikçilik’in de yer aldığı ifade edildi.

İlk deneme büyük kentlerde yapılacak

İlaç denemelerinin başta başkent Londra olmak üzere Liverpool, Manchester, Leeds, Leicester ve Glasgow’daki büyük hastanelerde yapılacağı aktarıldı. ACCORD’un akademi kadrosunda yer alan Profesör Tom Wilkinson, “Hastalığın şiddetini azaltabilecek, süresini kısaltabilecek ve hastaların yoğun bakıma girmesini engelleyebilecek bir ilaç arıyoruz” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da iki metro hattı saat 16.00’dan sonra kapatılıyor
Kiptaş Silivri başvurusu yapma 4. etap başvuru çekiliş sonuçları ne zaman?
Engelli maaşları ödemesi haziran ayında ne zaman yapılacak?
Ukrayna'da yaşlı kadının yaptığı hareket akıllara durgunluk verdi
2022 maaşları ne zaman ödenecek haziran ayının kaçında başlıyor?
Carrefour kurbanlık fiyatları 2020 küçükbaş koyun fiyatları
Yorumlar