2.5 yaşındaki Miraç'ı döverek öldürmüştü meğer o alçak...

MERSİN'nin Tarsus ilçesinde babasını bakması için emanet ettiği 2,5 yaşındaki Miraç K.'yi öldüren Turan Beğendi'nin (41) küçük çocuğu ağladığı için sürekli dövdüğü ortaya çıktı. 4 ayrı suçtan yakalama kararı bulunan Beğendi, polisten kaçmak için sahte Suriyeli kartı çıkarttırmış.

2.5 yaşındaki Miraç'ı döverek öldürmüştü meğer o alçak... - Sayfa 1

Herkesi isyan ettiren korkunç olay, Tarsus ilçesi Barbaros Mahallesi'nde meydana geldi. Onur K. ile S.K. çifti anlaşmazlık nedeniyle ayrıldı. Çiftin 2,5 yaşındaki çocukları Miraç, baba Onur K.'de kaldı. Onur K., 5 ay önce çalışmak için İzmir'e gitmek zorunda kaldı ve oğlunu bakmaları için, F.S. (36) isimli kadın ile birlikte yaşadığı, mahalleden de tanıdığı Turan Beğendi’ye emanet etti.

19
2.5 yaşındaki Miraç'ı döverek öldürmüştü meğer o alçak... - Sayfa 2

Miraç K., 3 Aralık günü merdivenden düştüğü iddiasıyla yarı baygın halde Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Doktorların müdahale ettiği küçük çocuk, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, F.S.'yi gözaltına aldı.

29
2.5 yaşındaki Miraç'ı döverek öldürmüştü meğer o alçak... - Sayfa 3

F.S. sorgusunda küçük Miraç'ı birlikte yaşadığı, adının Mehmet olduğunu söylediği sevgilisinin dövdüğünü ifade etti. F.S., bebeği neden dövdüğünü sorduğunda, sevgilisinin kendisini de darp ettiğini anlattı.

39
2.5 yaşındaki Miraç'ı döverek öldürmüştü meğer o alçak... - Sayfa 4

Bu olaydan 3 gün sonra da küçük Miraç'ı yanlarında kalan kızı H.C.Ç.’ye bırakıp, çalışmak için Hatay'a gittiğini belirten F.S., “Nikahsız olarak, dört, beş aydır birlikte yaşıyoruz. Adını Mehmet biliyorum. Mehmet daha önce de çocuğu sürekli ağlıyor diye dövüyordu. Olaydan 4 gün önce tarladan döndüm. Mehmet evdeydi. Miraç yerde hareketsiz yatıyordu. Mehmet’e sorduğumda, ‘dövdüm’ dedi. Daha sonra da evden ayrıldı. Birkaç gün sonra ben işteyken çocuk rahatsızlanmış, kızım arayarak, haber verdi. Bebeği komşum ve kızımla hastaneye yolladım” diye konuştu.

49