HABER /  DÜNYA

24 yıl aradan sonra Azerbaycan bayrağı dikildi!

Azerbaycan ordusu tarafından Ermenilerden alınan Talış köyündeki tepeye 24 yıl aradan sonra Azerbaycan bayrağı dikildi.

Ermenilerden geri alınan Talış köyündeki tepeye yeniden Azerbaycan bayrağı dikildi.

Azerbaycan ordusu, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında 2-5 Nisan tarihleri arasında Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde yaptığı askeri operasyonlar sırasında bazı stratejik tepeleri ve yerleşim merkezlerini geri aldı.

AZERBAYCAN BAYRAĞI DİKİLDİ

6 gün önce Ermenilerin işgali altında olan ve Azerbaycan’ın Goranboy ve Naftalan kentleri için de tehlike oluşturan Talış köyü etrafındaki en yüksek tepeye 24 yıl sonra yeniden Azerbaycan bayrağı dikildi.

24 YIL ARADAN SONRA AZERBAYCANLI AYAĞI DEĞDİ

Sahip Musayev isimli asker, “Ermeniler silah ve mühimmatı atıp kaçırdılar, biz de ilerliyorduk. Şimdi kazı çalışmaları yapıyoruz. Mevzilerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz” dedi. Tankçı Sehavet Bahışov, “Biz bu tanklarla Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Azerbaycan tankçılarının neye kadir olduğunu ispatladık. Tanklarımızın durduğu yere 23-24 yıl sonra Azerbaycanlı ayağı değiyor. Biz daha da ileri gitmeye hazırız. Askerlerimizin morali yerinde” diye konuştu. Ermenilerden geri alınan tepede Ermeni askerinin geride bıraktığı mühimmat kutuları ve Ermenice yazılmış belgeler olduğu görüldü.

ERMENİLER AZERBAYCAN ASKERİ MEVZİLERİNE ATEŞ AÇTI

Basın mensuplarının bölgede çekim yaptığı sırada Ermeniler, Azerbaycan askerlerinin bulunduğu mevzilere ateş açtı. Öte yandan, operasyonlar sırasında Fuzuli bölgesinde, Horadiz kentinin güvenliği için önemli olan Lele Tepesi de Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçmişti. Geri alınan bölgelerde savunma hattının oluşturma ve mevzilerin güçlendirme çalışmaları yapılıyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'yla gerilimin Türkiye'ye faturası ağır oldu
Dana fiyatına tavuk satın aldı
Davutoğlu'nun etiketi dünya listesinde zirvede
Tuğrul Türkeş'in Ukraynalı eşi kim işte fotoğrafı
Bursa öğle ezanı saat kaçta ezan vakti
Meteoroloji devamı geliyor dedi! Yüksekova'da 6 metre kar
Yorumlar 12 yorum