24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...

24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...

24 Haziran seçimlerine ilişkin son anket sonuçlarını ve firmaların verdiği oy oranlarını derledik. Adil Gür seçimlerin birinci turda biteceğini söylerken diğer anket şirketleri 8 Haziran'daki ikinci tura kalacağını bildiriyorlar. İşte yapılan tüm anketlerin sonuçları;

24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...  - Sayfa 1

24 Haziran seçimlerine 3 hafta kala anket sonuçları arkaya arkaya geliyor. Peki 24 Haziran seçimlerini kim kazanır, birinci turda galip çıkmazsa ikinci tura kimler kalır? Sizler için bugüne kadar açıklanan tüm anket sonuçlarını derledik. İşte seçime Adil Gür başta olmak üzere, ANAR, Metropoll, Gezici, Sonar, Mediar, MAK ve Remres anket sonuçları:

24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...  - Sayfa 2

SONAR Araştırma Şirketi tarafından 26 ilde yapılan cumhurbaşkanlığı son seçim anketine göre Tayyip Erdoğan, yüzde 42’lik oy oranı ile ilk turun birincisi. Ancak Sonar'a göre ilk turda sonuç beklenmiyor ve seçimler 8 Haziran'daki ikinci tura kalacak.

24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...  - Sayfa 3

METROPOLL ANKET SONUÇLARI : MetroPOLL Araştırma'nın anketine göre, kararsızlar dağıtılınca AK Parti'nin oy oranı yüzde 48, CHP'nin oy oranı yüzde 21, MHP'nin yüzde 6, HDP'nin yüzde 10, İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 12'ye çıktı... En dikkat çekici sonuç ise yüzde 1.5 gibi bir kesimin 'seçimi boykot etme' kararında olması oldu...

24 Haziran seçim anketi sonuçları Adil Gür hariç hepsi...  - Sayfa 4

Adil Gür anket sonuçları : Referandumda şaşan ancak 1 Kasım seçim sonuçlarını doğru bilen tek isim Adil Gür olmuştu. Haliyle Gür'ün anket sonuçları merak ediliyordu. Adil Gür anket verilerini şu sözlerle açıkladı: -"Cumhurbaşkanlığı seçimi 1. turda bitecek. Yüzde 50-55 arasında bir oyla almasını bekliyorum. Size iddialı bir şey söylüyorum. Diyarbakır’da, Mardin’de, Siirt’te, Van’da, Şırnak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkacak oy 1 Kasım’da hatta 16 Nisan’da çıkan oyun üzerinde olacak.