BIST 1.175
DOLAR 8,06
EURO 9,53
ALTIN 493,45

2019 yılı emekli yılı olacak Hükümetten bir dizi müjde

2019 yılının emekliler için refah yılı olması planlanıyor. Hükümet bir dizi yeni kararala 12 milyon emeklinin refah düzeyini arttırmayı öngörüyor. Bu planın içinde emekli maaşlarını düzeltilmesinden kamuda çalışma imkanına kadar birçok yenilik yer alıyor.

Hükümet 2019 yılı içinde 12 milyon emekliyi ilgilendiren bir dizi karar almayı planlıyor. İlk olarak SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları Ocak ve Temmuz'da önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Memur ve memur emeklisi maaşlarına ise ocakta yüzde 4, Temmuz'da yüzde 5 zam yapılacak ve enflasyon farkı da yansıtılacak.

Memur ve memur emeklisi maaşlarına ise ocakta yüzde 4, Temmuz'da yüzde 5 zam yapılacak ve enflasyon farkı da yansıtılacak. Tüm emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı için biner liraya verilecek.

Emeklilerin sadece emekli maaşı ile geçinmelerini istemeyen hükümet sosyal güvenlik hizmetlerini de güçlendirmek istiyor. İşte hükümetin 2019 yılı için 12 milyon emekliyi ilgilendiren planı şöyle:

SINIR BİN LİRA: Bin liranın altında emekli aylıkları alanlara yönelik iyileştirme yapılacak. Artık emekli maaşları bin liranın altında olmayacak.