BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI  /  MEMUR

2018 memur giyim yardımı ne kadar-Maliye Bakanlığı yeni fiyat

2018 memur yardımı ne kadar oldu, 2018 memur kıyafet yardımı Maliye Bakanlığı fiyat listesi haberimizde. 657'li memurlara takım elbise, etek, tayyör, bot, kravat, ceket, kaban, ayakkabı yardımı 2018 yıllık KDV hariç birim fiyatı kaç lira oldu. 2018 memur kıyafet yardım ücreti tam liste haberimizde.

Abone ol

657 Memur kıyafet yardımı 2018'de ne kadar oldu Maliye Bakanlığı tam fiyat listesini açıkladı. Hangi memur ne kadar giyecek yardımı alacak ? 2018 memurların giyecek yardımı miktarları hakkında detaylı bilgiler haberimizin devamında. Gümrük ve Ticaret Bakanlığında, resmi kıyafet giymek zorunluluğu olan personele, belirlenen miktarlarda giyecek yardımında bulunulacak.


Bakanlar Kurulunca yürürlüğe konulması kararlaştırılan "Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, kadro unvanları esas alınarak giyecek yardımı yapılacak personel listesinde bulunan "muhafaza memuru, kolcu" ile "gümrük sahasında görevli gümrük memurları" ibareleri yürürlükten kaldırılırken, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Gümrük Kanunu uyarınca resmi kıyafet giymek zorunluluğu bulunan personel" ibaresi eklendi.

Bu kapsamda, "Gümrük müdürü, gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürü, gümrük müdür yardımcısı, bölge amiri, muhafaza memuru, muayene memuru, şef, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, icra memuru, anbar memuru, satış memuru ve veznedarlara" giyecek yardımı yapılacak. Kullanım süresi ve adet miktarı görevlere göre farklılık gösteren giyecek yardımı listesinde, takım elbiseden kaban ve bota, eldivenden kemere kadar çeşitli eşyalar bulunuyor.