2016 yılında tüm gözler onların üstünde

İşte 2016 yılının en çok arzulanan otomobilleri...

2016 yılında tüm gözler onların üstünde - Sayfa 1

Bu yıl otomotiv sektöründe yeni trend, hafif ağırlıktaki arabalar. Dünya çapında isim yapmış araba üreticilerinden her biri, yeni yıl için oldukça yenilikçi kararlar aldı. 2016 yılında piyasaya çıkacak olan bu araçların daha hafif ağırlıkta ve bu nedenle de çok daha hızlı olmaları beklenilmektedir. Otomobillerin bazıları fiyat etiketleri ile bütçemizi aşacak gibi görünse de satın alabileceğimiz uygunlukta modeller de yer almaktadır. Hatta lüks otomobil markaları, modellerinin fiyatlarını daha fazla sürücünün kullanabilmesi için düşürmeyi planlamaktadır. İşte 2016 yılının en çok arzulanan otomobilleri...

2016 yılında tüm gözler onların üstünde - Sayfa 2

Ferrari F12 TDF Ferrari F12 TDFİtalyan devinin yeni gözdesi Ferrari F12 TDF modelinin adında yer alan TDF kısaltması, Tour De France’yi temsil etmektedir. Tour De France adı, bilindiği gibi uzun mesafeli bisiklet yarışını tasvir etmek amacıyla verilmemiştir. Bunun yerine, ünlü bir motor yarışını anmak amacıyla kullanılmıştır. F12 TDF modeli, Ferrari F12 Berlinetta’dan türetilmiş bir dizel otomobildir. TDF modelinin 770 beygir gücü üreten 6.3 litrelik V12 motoru, saatte 0’dan 100 kilometrelik hıza 2.8 saniyede TDF, F12 Berlinetta modeline göre camlarının çıkarılmasından dolayı 110 kilogram daha hafif ulaşmaktadır.

2016 yılında tüm gözler onların üstünde - Sayfa 3

Cadillac CTS-V Cadillac CTS-VCadillac CTS-V modeli bu yılki Detroit otomobil fuarında gösterime sunuldu. 354 km/s hıza sahip oldukça hızlı bu sedan, Alman markalarının egemen olduğu bu sektörde söz sahibi olabilmek için üretilmiştir. CTS-V modeli; Audi RS, BMW M ve Mercedes AMG için önemli bir rakip haline gelmiştir. Cadillac CTS-V 640 beygir gücüne sahiptir ve 0’dan 100 kilometrelik hıza BMW M5 modeli gibi 3.7 saniyede ulaşabilmektedir. 1.880 kilogram gibi hafif ağırlıklı özellikler de bulunmaktadır.

2016 yılında tüm gözler onların üstünde - Sayfa 4

Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette StingrayEski versiyonları gelmiş geçmiş en pahalı Chevrolet modelleri arasında yer alırken, yeni Stingray modeli ise listemizde bulunan en uygun fiyatlı otomobillerden biridir. 55 beygir gücü, 624 Nm tork Stingray, 0’dan 100 kilometrelik hıza 3.7 saniyede ulaşabilmektedir. Çoğu insanın açılır kapanır bir tavan için tercih ettiği üç düzeyli targa kilidi bulunmaktadır. 8 inçlik MyLinch dokunmatik ekranında bulunan Apple CarPlay uygulaması ile de sürücülerine bir sürü kolaylık sunmaktadır. CarPlay, otomobilin ekranında Apple Maps, iPhone, iMessage ve müzikleriniz ile entegre edilebilmektedir.