BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

18 yaşından küçüklere yasak geliyor!

Giresun’da kayıp çocuk olaylarının önüne geçilmesi için kent genelinde 18 yaşından küçüklere şehirler arası otobüs bileti satılamayacak.

Abone ol

GİRESUN İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "Giresun ili sınırları içerisinde çocuklara şehirler arası yolcu bileti satışı" hakkında yönerge hazırlandı.

Yönerge, Giresun Valisi Hasan Karahan tarafından imzalanarak uygulamaya konuldu.Yönergeyle, "Giresun'da ailesinin veya kaldığı kurumun bilgisi dışında evden ya da yurtlardan kaçan veya kayıp olan çocuklar ile gençlerin başlarına gelebilecek olumsuz olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi ve ailelerdeki kayıp çocuk infiallerinin yaşanmaması" hedefleniyor.

Uygulamaya göre, şehirler arası otobüs terminallerindeki firmalar ile bunların acenteleri ve bilet satış yerlerinde, 18 yaşından küçüklere bilet satışı yapılamayacak.

Yönergeyle, 18 yaşından küçüklerin seyahat edebilmeleri için yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcilerinin bulunması zorunluluğu ya da tutanaklı onayı gerekecek. Yönergede belirtilen konulara uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'na göre idari para cezası uygulanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Kremlin'den referandum açıklaması
Otyakmaz: ’’Avrupa kupalarına Play-off’tan katılmak istiyoruz’’
Çöpler'den çıkan altın Türkiye'yi ihya etti
Milliyet yazarı buldu! Erdoğan'ı yenecek Köşk adayı
Uğurböcekleri istila etti
Aston Villa satışa çıktı
Günün önemli gelişmeleri (2)
Kendi Survivor’ını çekti
Fethullah Gülen için bomba iddia!
Gülen'den cemaate Hakan Şükür taktiği!
Yorumlar 1 yorum