BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83

10 yıldır sadece kız bebek doğan köyde ilk kez erkek bebek doğdu! Anne ve bebek hediyeye boğuldu

POLANYA'da son 10 yıldır hiç erkek bebeğin dünyaya gelmediği ve bilimsel olarak araştırmalara bile konu olan Miesjsce Odrzanskie köyünde erkek bebek dünyaya geldi.

Polonya'da son 10 yıldır sadece kız bebek doğan bir köyde ilk kez erkek bebek coşkusu yaşanıyor. Polonya’nın Miesjsce Odrzanskie köyünde sonunda Anna Milek isimli kadın bir erkek bebek dünyaya getirdi. 300 kişinin yaşadığı ve itfaiye, can kurtaran gibi kuvvet gerektiren işleri bile kadın ve kız çocuklarının yerine getirdiği köyde bu durum büyük bir coşku yarattı. 

Köyün yangın ve ilk yardım dersleri alan gönüllü itfaiyecileri, yeni erkek üyelerinin büyümesini hevesle beklemeye başladı. Çocuk nüfusundaki bu dengesizliğin sadece bir tesadüf mü olduğu, yoksa bilimsel bir nedene mi dayandığı bilinmiyor.

Bilimsel araştırmalar

Bazı bilim insanlarının konuyu araştırmak istediğini belirten belediye başkanı, birçok doktor ve kişinin kadınların daha fazla kalsiyum tüketmesi ya da yatağın altına balta konulması gibi tavsiyelerde bulunduğunu ancak hiçbirinin işe yaramadığını belirtiyor.

Anne ve oğluna büyük hediyeler

Köyün Belediye Başkanı Krystyna Zydziak, geçen mayıs ayında doğan Bartek isimli erkek bebeğin adını meşe ağaçlarına ve bazı sokaklara vereceklerini söyledi.