eposta yazdır zoom+ zoom-

Zeybek'in tarihi AK Parti sırrı

Zeybek'in tarihi AK Parti sırrı

Seçim turuna memleketi Bayburt'ta devam eden DP Lideri Namık Kemal Zeybek, AK Parti ile ilgili tarihi sırrını açıkladı!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-05-2011 10:30 - Güncelleme: 23-10-2015 10:22

DP Lideri Namık Kemal Zeybek 'Tarihi' dediği, AK Parti ile ilgili sırrını, memleketi Bayburt'ta açıkladı. Zeybek, ABD'li heyetin kendini ziyarete geldiğini, kurulması planlanan AK Parti'de yer almasının önerildiğini savundu.

Partisince Bayburt'ta, Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen miting alanına, Bayburt Atlı Spor Kulübü cirit takımına ait at üstünde halkı selamlayarak gelen Zeybek, parti otobüsünden halka hitap etti.

"AK PARTİLİ İKİ BAKAN BENİ İZLEMEKLE GÖREVLİ"

Zeybek, Başbakan'ın ilk mitingini Bayburt'tan başlatmasının amacını şöyle açıkladı: "Neden acaba? Çünkü o biliyor ki, gerçek rakibi ve ensesinde hissettiği, kıratın gerçek süvarisi Namık Kemal Zeybek'tir. O beni memleketimde vurmak istedi ama yanılıyor, Demokrat Parti'nin mitinglerinde bir bakan görevlendiriyordu, yetmedi iki bakan görevlendirdi. Şimdi iki bakan bana bakıyorlar, beni takip ediyorlar. Namık Kemal Zeybek'i izlemekten sorumlu iki bakanımız var, hayırlı olsun. Önümüze engel çıkarıyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar engelleyemeyecekler."

"TARİHİ BİR SIRRI AÇIKLIYORUM"

Demokrat Parti Genel Başkanı Zeybek 'tarihi' dediği sırrını ise şöyle anlattı: "Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi kurucusu ve başkanı olarak görevimin başındayken, ABD büyükelçiliği siyasi müsteşarı beni ziyarete gelmek istediğini söyledi. Yanında heyetle geldi. Bana üniversiteyle ilgili sorular sordu, cevaplar verdim ama asıl geliş sebepleri başkaymış. O zaman AKP diye bir hükümet yoktu, 57. koalisyon hükümeti vardı. (AKP diye bir parti kurulursa nasıl olur) dedi. 'İyi olmaz' dedim. 'Biz onu destekleyeceğiz, siz de içinde var olur musunuz' diye sordu.

ABD'nin ve onun siyasi müsteşarının kuracağı bir parti olacak ve sizin hemşehriniz Namık Kemal Zeybek de böyle bir partide yer alacak. Siz bunu kabul edebilir misiniz? ABD'nin ve onun arkasındaki, dünyayı sömürmek ve dünyayı yok etmek isteyen global kapital gücün, yani büyük şirketlerin kurdurduğu bir partiden bu ülkeye hayır gelir mi? Ben bu sırrı açıklamak için çok düşündüm. ABD ve yandaşları tarafından verilen bu görevle AKP iktidara getirildi. Artık bunu açıklasınlar ve verilen görevin ne olduğunu herkese duyursunlar."

TÜRKİYE'DE TERÖRİST DEVLET KURMAK İSTİYORLAR

Türkiye'nin güneydoğusunda terörist devlet inşa edilmek istendiğini öne süren Zeybek, "Verdikleri görevlerden birisi de Türkiye'nin güneydoğusunda bir terörist devlet inşa etme görevi. AKP'nin gittiği yer, Türkiye'yi güneydoğudan koparmaktır, adım adım buna doğru gidiyor. Önce Türklük kavramını ortadan kaldırdılar. Bu hükümet adım adım gafildir, gaflet içinde bu oyunlara alet oluyor. Türkiye'yi bölünmeye, dağılmaya doğru götürüyor" diye konuştu.

ABD'NİN ÜÇ MESAJI

Zeybek, Amerika'dan verilen üç mesajın şu anda yerine getirilmekte olduğunu öne sürerek, "Nedir bu mesajlar? Washington, 28 Ocak'taki Bush-Erdoğan görüşmesi sonucunda (Kıbrıs'tan vazgeçin) dedi ve vazgeçildi. Didim'in açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adaları Yunanlılar tarafından işgal edildi, hükümet buna sessiz kaldı. Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlardı adetleri üzere, şimdi Didim'den görülen bu iki ada maalesef şu anda Yunanlıların işgali altında" dedi.

"O ADALARA ÇIKACAĞIM"

Yetkililere seslenen Zeybek, "Uyuyor musunuz, ne yapıyorsunuz? Benim bu sözüme cevap istiyorum, eğer cevap vermezlerse ben o adalara çıkacağım ama bu hükümet sıfır sorun diye bir şey icat etti. Cevap veremezler. Sayın Başbakan, senin oğulcuğunun gemiciklerine başkası çıkarsa sıfır sorun nedeniyle susar mısın? Cevap veremez, bilmiyor, çünkü neyi biliyor ki, dini bile doğru bilmiyor" diye konuştu.

 

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro