eposta yazdır zoom+ zoom-

"Zarrab itirafçı olursa halka daha da genişleyecek"

"Zarrab itirafçı olursa halka daha da genişleyecek"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Reza Zarrab'ın itirafçı olması halinde halkanın genişleyeceğini savunarak buna karşı Türkiye'nin izleyebileceği iki alternatif yolu kaleme aldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2017 09:06 - Güncelleme: 20-11-2017 09:06

Yargılaması ABD'de devam eden İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın 27 Kasım'daki duruşma öncesi itirafçı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyu bugünkü köşesinde derinlemesine ele alan Hürriyet yazarı Abdukadir Selvi, dikkat çekici tespitlerde bulundu. Zarrab'ın itirafçı olması halinde ABD yargısının yeni bir iddianame yazacağını belirten Selvi, halkanın ise daha genişleyeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Burnumuza pis kokular geliyor" sözünün arkasında yatanın da bu olduğunu belirtti.

ABD'nin 17-25 Aralık'ta Recep Tayyip Erdoğan'ı deviremediğini ifade eden yazar, bunu FETÖ'nün de yarıdımıyla yapmaya çalıştığını, hatta bizzat 2007'den beri işin içinde olduğunu ifade etti. Selvi, ABD'nin 2007 -yılından bu yana Reza Zerrab'ı Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu NSA’nın telefon ve televizyonlar üzerinden yaptığı dinleme ile birlikte mail’leri, yaptığı tüm bankacılık işlemlerini ele geçirdiğini belirtti. Ve şu tespitte bulundu:17-25 Aralık’ta FETÖ aparatını kullanarak Erdoğan’ı devirmeyi başaramayan ABD, Zarrab operasyonuyla bizzat devreye girdi. 

Zarrab davası Türkiye'nin başını ağrıtmaya devam ederken Selvi, bundan sonra Türkiye'nin iki yol izleyebileceğini yazdı.

İşte Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili bölümü:

...

TÜRKİYE NE YAPACAK?

Türkiye’nin önünde iki yol görünüyor.

İran’ın Zarrab ve Zencani’yi yargılayıp, faturayı eski yönetime keserek elini yıkamasına benzer bir yolu tercih etmedik. Ancak Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın da savunduğu gibi, olayı ambargoyu delen bir işadamı ve onun etrafında dönen bir para ve altın trafiği olarak görüp, seviyesini düşürebiliriz.

Ya da diplomaside “kol bükme” olarak isimlendirilen önemli bir kozu karşısına koyup, Zarrab dosyasının rafa kalkmasını sağlayabiliriz.

Zarrab bu olayda nokta değil sadece bir virgül. Zarrab üzerinden Erdoğan’a operasyon çekiliyor.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tümünü okumak için tıklayın

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN "Zarrab itirafçı olursa halka daha da genişleyecek" haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR26 YORUM
  • CEVAT 20 Kasım 2017 12:24 ABD Yasalarına göre hukuka uygun toplanmayan delil ,delil olarak kabul edilemez.savcının iddianemeye koyduğu delilin kaynağını açıklayamazsa ABD CASUSLUK YOLUYLA DELİL ÜRETMİŞ OLURKİ İKİL ANLAŞMALARA AYKIRI VE AYRI BİR SUÇ OLUŞTURUR.TBMM ABD Gündemiyle acil toplanmalı 15 temmuz darbe teşebbüsünün BİZZAT ABD NİN YAPTIĞI KARARINI ALMALI ve ABD ADALET BAKANLIĞI VE İLGİLİ MECLİSLERİNE YAZILI NOTA OLARAK SORUMLU OLAN CİA VE FETÖ NÜN YARGILANMASINI TAZMİNAT HAKKIMIZ SAKLI KALMAK KAYDIYLA CEZALANDIRILMALRINI TÜRK MİLLETİ ADINA İSTEMELİDİR

    CEVAP YAZ 2 1
  • Misafir 20 Kasım 2017 13:25 Ayakta alkışlıyorum seni Cevat. ABD nin bu ülkenin başına getirdiklerinin böyle bir kararı almaya cesareti ve ahlakı olduğunu nasıl düşünüyorsun. Darbenin kapı kulpunu bile ABD ye yıkmazsın ispatı yok çünkü ve bunun lobisini yapacak ne gücün var sıfır

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro