eposta yazdır zoom+ zoom-

Zarrab davasının eski savcısından Erdoğan'lı tweet

Zarrab davasının eski savcısından Erdoğan'lı tweet

ABD'de Reza Zarrab davasının iddianamesini hazırlayan savcı Preet Bharara, Donald Trump yönetimini eleştirmek için bir dizi tweet attı. Tweetlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da adı geçiyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 12:08 - Güncelleme: 13-09-2017 12:08

İranlı işadamı Reza Zarrab iddianamesini hazırlayan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, kendisini görevden alan Donald Trump yönetimine yönelik eleştirilerini sürdürdü.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı görevinden alındıktan sonra New York Üniversitesi’nde hukuk dersleri vermeye başlayan Bharara, dünkü mesajında "Amerikalı olmayan nedir?" sorusunu sorduktan sonra yanıtları da, "Comey’i kovuşturmak (Eski FBI Başkanı), Arpaio’yu affetmek, (Irkçı fişleme yapan Arizona şerifi Joe Arpaio), Neo-Nazileri mazur görmek, Dreamers’ları (Hayalperestler-çocukken aileleri tarafından ABD'ye getirilen çoğunluğu Latin Amerika kökenli göçmenler) sınır dışı etmek, Erdoğan’ı cesaretlendirmek, Duerte’ye övgü düzmek (Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duerte), Putin’i okşamak (Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin)" şeklinde sıraladı. 

Reza Zarrab'ı tutuklayan savcı tanıdık çıktı Preet Bharara kimdir?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Zarrab davasının eski savcısından Erdoğan'lı tweet haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 14 Eylül 2017 04:46 Batı medyası sevmediği insanları şeytanlaştırıp,insanların gözünden düşürüyor.Onların peşinden gidenlerde onların ya adamı veya bilinçsizce onların değirmenine su taşıyanlardır.Demokrasi götürdükleri yerlere bakın insanlık suçu işleyenler ya onlar ya da yardakçılarıdır.İnsanlık suçu işleyenlere dokunmazlar ama hayvanları kurtarıyoruz diyede reklam yaparlar.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro