eposta yazdır zoom+ zoom-

Zaman'a olay gönderme: Süper kafir bir gazete!

Zaman'a olay gönderme: Süper kafir bir gazete!

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki'den Zaman gazetesi için olay gönderme:Süper kafir bir gazete!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-12-2014 09:43 - Güncelleme: 24-10-2015 11:26

Hürriyet gazetesi yazarı , bir dönem Fethullah Gülen'in bedava dağıtılan gazeteler için Necip Fazıl'dan alıntılandırdığı 'Süper kafir bir gazete' sözleriyle Zaman'a gönderme yaptı.

"Cemaat cephesinde değişen bir şey yok" başlığı attığı bugünkü yazısında Akif Beki, sürekli gittiği bir restoranda çok sayıda Zaman gazetesiyle karşılaşması üzerine geçmişe gitti ve Gülen'in bedava dağıtılan gazeteler için yaptığı o açıklamayı köşesine taşıdı.

Yazısının ilgili bölümünde de Zaman'a gönderme yaparak, "Kapılara atılan gazete' için bu söylediklerini şimdi nereye koyacağız? Çıkın bakalım içinden" yorumunda bulundu.

İşte Beki'nin bugünkü yazısından öne çıkan o bölüm:

"...

Sık gittiğim bir restoranda, gazete takımına uzandım geçen gün; içinden bir değil, üç tane Zaman çıkmasın mı!

Alın size bela bir güçlük...

"Hayırdır, dayanışma filan mı?" diye takıldım şefe. Cevabı, "Yok vallaha, kapıya bedava bırakıyorlar, sayı birken ikiye, üçe çıktı, sormayın" oldu.

Fethullah Gülen'in Necip Fazıl'dan aktardığı 'Süper kâfir bir gazete' anekdotu gelmez mi sizin de aklınıza?

Hani şöyle diyordu Gülen:

"Yalan bir kâfir sözüdür...
Necip Fazıl, bir gazete için 'Süper Kâfir' derdi. Süper kâfir bir yalan, bir lafz-ı kâfir ortaya atınca, diğerleri hemen onu paylaşırlar.

... O jurnal (gazete), o günkü tirajıyla 70-80 bin, belki de bazıları günümüzde bir kısım jurnaller için yapıldığı gibi, bedava kapı altlarından içerilere atılıyordu, böylece sun'i bir tiraj yüksekliği sağlanıyordu... Bir lafz-ı kâfir milyonlara ulaşıyordu..."

'Kapılara atılan gazete' için bu söylediklerini şimdi nereye koyacağız? Çıkın bakalım içinden.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Zaman'a olay gönderme: Süper kafir bir gazete! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR88 YORUM
  • Sami 25 Aralık 2014 22:36 Iki yasadii ses kaydi ile gazeteciler iceri alindiginda gik cikartmadiniz sus pus oldunuz soner yalcinlar iceri alindiginda sevinc cigliklari atiyordunuz dün yasattiklarinizin aynisini siz yasiyorsunuz neyse ne desek bos artik

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Akif Beki
AKİF BEKİ KİMDİR?

Akif Beki, 2 Temmuz 1971'de Bingöl'de doğdu. Yüksek tahsilini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda yaptı. Üniversiteye başladığ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro