eposta yazdır zoom+ zoom-

Zabıtadan skandal görüntü: Herkes tepki gösterdi!

Zabıtadan skandal görüntü: Herkes tepki gösterdi!

DENİZLİ’de zabıtalar, bir gencin sattığı pamuk şekerlere el koyarak çiğneyip imha etti. Zabıta personelinin gencin elinden aldığı pamuk şekerleri yere atıp ayakları ile çiğnemesi ise büyük tepki çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-11-2018 18:24 - Güncelleme: 13-11-2018 00:22

DENİZLİ’nin Merkezefendi ilçesinin Bayramyeri semtinde geçtiğimiz 9 Kasım'da yaşanan olayda; bölgede denetim yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri pamuk şeker satan bir gencin peşine düştü. Genci Bayramyeri Meydanı yakınlarında yakalayan ekipler ardından gencin elinde pamuk şekerlerin takılı olduğu sopayı alıp gencin kolunu arkaya doğru bükerek tepki vermesini engellemeye çalıştı. Bu sırada yere dökülen pamuk şekerler ise yola savruldu. Görüntülerde olmamasına rağmen gencin daha sonra kaçarak zabıtanın elinden kurtulduğu öğrenildi.

Zabıta memurlarından biri ise bu esnada yere düşen pamuk şekerleri ayağı ile ezerek imha etmeye çalıştı. Memurun bu hareketi ise çevredekiler tarafından, "Nimet o neden eziyorsun?" şeklinde tepki gördü. Görüntüleri çeken kadın ise memurlara, "Neden 3 kişi çocuğun üzerine çullanıyorsunuz?" diye sordu. Zabıta memurlarından biri ise cep telefonu ile görüntü çeken kadına tepki gösterdi. Kadın ise buna aldırış etmeden olayı görüntülemeye devam etti.

"TERÖRİST YAKALAR GİBİ TUTTULAR"

Olayın yaşandığı bölgede esnaflık yapan Samet Şahin ise olaya çok üzüldüklerini ve neden yaşandığına bir anlam veremediklerini kaydetti. Şahin, "O çocuk burada sürekli pamuk şeker satıyor. Bir anda zabıtalar geldi ve ellerinden tuttular. Çocuğun elini arkadan tuttular çocukta, ‘Bırakın’ dedi yani sonuçta ekmek teknesi. Daha sonra hepsini çıkardılar yere attılar. Pamuk şekerlerin ezilmesine vatandaşlar yani herkes tepki gösterdi. Çocuğa da sert davrandılar, çocuk da şekerleri bırakıp kaçtı gitti. Şekerlerin ezilmesine hepimiz tepki gösterdik. Biz şaşırdık yerden toplamaya çalıştık yani nimet sonuçta bu" diye konuştu.

"HOŞNUT DEĞİLİZ"

Denizli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri ise yaşanan olayla ilgili olaya karışan görevliler ile ilgili inceleme başlatıldığını belirtti. Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını da ifade eden yetkiler özelikle şekerin yani nimetin yerde ezilmesinden hoşnut olmadıklarını kaydettiler. 

Yetkiler, ayrıca olaya karışan çocuğun 21 yaşında olduğunu ve çocuk olmadığını ifade ettiler. Yetkiler son olarak kentte sadece o genç için değil hiçbir seyyar satıcıya müsaade edilmediğini gerekli hallerde müdahale edildiğini dile getirdiler.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Zabıtadan skandal görüntü: Herkes tepki gösterdi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 13 Kasım 2018 06:31 bu çocuğun belki de ailesi onun pamuk şeker satarak kazandığı paraya muhtaçtır. ailesinin maddi durumu iyi olan biri zaten bunu yapmaz kaldı ki yaptığı bu hareket suç değil hırsızlık mı yapsaydı. maalesef o zabıta memurları yetkilerini aşıp tamamen fevri davranmış ve duygularıyla hareket etmişlerdir.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro