eposta yazdır zoom+ zoom-

Yüz nakilleriyle ünlü profesör Ömer Özkan FETÖ'cü mü?

Yüz nakilleriyle ünlü profesör Ömer Özkan FETÖ'cü mü?

FETÖ iddiaları Akdeniz Üniversitesi'ne uzandı. Üniversiteden bir öğretim üyesi ve eşi yüz nakilleriyle adını duyuran Ömer Özkan'ın da aralarında bulunduğu 14 ismi ihbar etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-05-2017 07:49 - Güncelleme: 07-05-2017 07:49

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Aydın Yavuz ile aynı bölümde görev yapan eşi Prof. Dr. Melek Nur Yavuz’un farklı tarihlerde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı iki ayrı suç duyurusunda bulundu.

Aydın çiftinin hazırladığı 29 sayfalık suç duyurusu metninde, yüz ve kol nakilleri ile ismini dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan, eski Başhekim Doç. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Prof. Dr. İlhan Gölbaşı olmak üzere 14 öğretim üyesinin FETÖ üyesi olduğu iddia etti.

SAVCILILK TALİMAT VERDİ

Metnin hukuki deliller kısmına ise AÜ Tıp Fakültesi’nde görev yapan 40 öğretim üyesinin ismi yazılarak tanık olarak gösterildi. Suç duyurusunun ardından harekete geçen savcılık, tanık olarak gösterilen öğretim üyelerinin ifadelerinin alınması için polise talimat verdi.

Tanık olarak ifade veren öğretim üyelerine dilekçedeki iddialarla ilgili sorular yöneltildi. Tanık öğretim üyelerinden bazıları, Prof. Dr. Yavuz’un devlet büyüklerine hakaret suçlamasıyla soruşturma geçirdiğini, son yayımlanan KHK ile de meslekten ihraç edildiğini belirterek, Yavuz çiftinin iddialarıyla ifadelerinin alınmasına tepki gösterdi. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Yüz nakilleriyle ünlü profesör Ömer Özkan FETÖ'cü mü? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • salhor 07 Mayıs 2017 12:21 Ben Türkiye'yi yönetiyor olsam, şu anda bütün FETÖ takiplerini tersine çeviririm. Derim ki "İlk hedefiniz muhbirleri araştırmak olsun ey müdde-i umûmîler! Gerçek FETÖCÜ'ler yüzde 90 onlardır!" Şu dünya çapındaki fiilî âlim ve hâzık doktorun Fetö'ye kanacak kadar ahmak olması mümkün mü? Ama namaz kılıyorsa ve cami yaptırma derneğine bağışta bulunmuşsa, yandığının resmidir.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro