eposta yazdır zoom+ zoom-

Yürüyen Köşk'ün 400 yıllık çınar ağacına bakım yapıldı

Yürüyen Köşk'ün 400 yıllık çınar ağacına bakım yapıldı

YALOVA Belediyesi tarafından Yürüyen Köşk'e adını veren 400 yıllık çınar ağacına bakım yapıldı. Belediye Başkanı Vefa Salman, ağacın üzerindeki mantarların temizlendiğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-10-2018 01:00 - Güncelleme: 12-10-2018 01:00

Yalova Belediyesince, kentin markası Yürüyen Köşk'e adını veren 400 yıllık çınar ağacına bakım yapıldığı bildirildi. Belediye Başkanı Vefa Salman, yazılı açıklamasında, çınar ağacının bakımının yapılarak üzerindeki mantarların temizlendiğini belirtti. 

Çınar ağacının denize uzayan dalının kırılmaması için çalışma başlatıldığını aktaran Salman, budama ve mantar temizleme işleminin ardından ağacın en uzun dalına alttan destek verileceğini ifade etti. 

Ediz Hun bana uyarıda bulundu...
Salman, bu çınarın sadece Yalova'nın değil, ülkenin adeta göz bebeği olduğuna işaret ederek, "Şu anda burada yapılan çalışmada budaması, daha önce yapılan mantar tedavisinin devamı olan bakımları yapılıyor. Ayrıca daha önce Yürüyen Köşk'ü ziyaret eden değerli sanatçımız ve aynı zamanda duyarlı çevreci Ediz Hun bana bir uyarıda bulunarak, çınarın uzayan dalına destek verilmesi gerektiğini söylemişti. Şayet destek verilmezse o uzayan dalı, gövdenin taşımayacağı duruma geleceğini belirtmişti. Biz de yapılan bu uyarıyı ciddiye alarak gereken girişimleri yapıp, önlemlerimizi bu yönde aldık. Budama ve bakım çalışmalarının bitimiyle uzayan dala alttan destek vererek çınarın daha sağlıklı biçimde olmasını sağlayacağız." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yürüyen Köşk'ün 400 yıllık çınar ağacına bakım yapıldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro