eposta yazdır zoom+ zoom-

Yurtdışı oylarında İYİ Parti'ye büyük şok! 2 vekil kaybettirdi

Yurtdışı oylarında İYİ Parti'ye büyük şok! 2 vekil kaybettirdi

Genel Başkanı Meral Akşener cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük şok yaşayan İYİ Parti'ye bir şok da yurtdışı oylarından geldi. Yurtdışı oylarının sayımının bitmesiyle birlikte İYİ Parti Çanakkale’den Rıdvan Uz ile Osmaniye’den Mehmet Temel’in kazandığı miletvekilliklerini kaybetti. BÖylece İYİ Parti'nin sandalye sayısı 43'e indi...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-06-2018 07:53 - Güncelleme: 26-06-2018 10:23

İYİ Parti, ilk kez girdiği genel seçimde kesin olmayan sonuçlara göre 43 milletvekili çıkardı. Çanakkale’den Rıdvan Uz ile Osmaniye’den Mehmet Temel’in vekilliği yurtdışı oyların dağıtımıyla birlikte düştü. Hürriyet'in  haberine göre İYİ Parti, çifte seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre, 4 milyon 983.794 seçmenin oyunu aldı. 250.000 imza ile cumhurbaşkanı adayı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oyu, yüzde 7.3’te kaldı. 

İYİ PARTİ'NİN YILDIZLARI KAYBETTİ... Oyuncu Mehmet Aslan, Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan Ali Türkşen, öldürülen akademisyen Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu, halk ozanı Âşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer Meclis’e giremedi. Rıdvan Uz ile Mehmet Temel’in vekillikleri de yurtdışı oylarının dağıtılması sonrası düştü. 

YILMAZ VE ÇIRAY MECLİS'TE... Akşener’in kurmaylarından üçü aday olmazken ikisi ise vekil olarak seçilemedi. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, Ayfer Yılmaz ve Ahmet Ersagun Yücel aday olmadı. Genel başkan yardımcıları İsmail Koncuk, Koray Aydın, Şenol Bal, Hayrettin Nuhoğlu, Ümit Özdağ, Fatih Mehmet Şeker, Adnan Sezgin, Lütfü Türkkan ile Akşener’in ekonomi kurmayı olan eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Genel Sekreter Aytun Çıray Meclis’e girdi.

ESKİ BAKANLAR MECLİS'TE... Eski Bayındırlık Bakanı ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile eski Devlet Bakanı Ahat Andican Meclis’te yer aldı.

EN YÜKSEK OY BURDUR'DAN ÇIKTI... Akşener ve partisi en yüksek oyu Burdur’dan aldı. Akşener Burdur’da 26.899 seçmenin oyuyla yüzde 15’e ulaştı. Milletvekilliği seçimlerinde de İYİ Parti’nin en çok oyu aldığı il, yüzde 20 ile Burdur oldu.

3 BÜYÜKŞEHİR'DE DURUM NE?.. İYİ Parti, İstanbul, Ankara ve İzmir’den toplam 15 milletvekili çıkardı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yurtdışı oylarında İYİ Parti'ye büyük şok! 2 vekil kaybettirdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR30 YORUM
  • Vatandaş 19 Temmuz 2018 19:07 Bunlara oy verenler! GİDİN KAFANIZI DUVAR VURUN!

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro