eposta yazdır zoom+ zoom-

Yunanistan yargısından rezil nihai karar çıktı

Yunanistan yargısından rezil nihai karar çıktı

Yunanistan'da Danıştay, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbecilere iltica hakkı verilmesini kararlaştırdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-08-2018 07:48 - Güncelleme: 22-08-2018 07:48

Danıştay Genel Kurulu, darbecilerden Süleyman Özkaynakçı için verilen iltica hakkına Yunan hükümetinin yaptığı itiraza yönelik nihai kararını açıkladı.

Emsal teşkil edecek kararda, hükümetin itirazı reddedilerek, firari eski askerlere iltica hakkı tanınmasına hükmedildi.

FETÖ ÜYESİ OLDUĞUNA DAİR YETERLİ DELİL YOKMUŞ
Cenevre Sözleşmesine atıfta bulunulan kararda, Özkaynakçı'nın darbe girişimine katıldığına ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğuna yönelik yeterli delil olmadığı ifade edildi.

Danıştay tarafından verilen kararın ardından, Özkaynakçı için seyahat belgesi temin edilebilecek.
Yunan basınına göre, askeri bir bölgede koruma altında bulunan darbeci askerlerin 3'üne daha Yunan İltica Dairesi tarafından iltica hakkı tanınmıştı. 

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Yunanistan yargısından rezil nihai karar çıktı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 22 Ağustos 2018 11:18 yunanistanda bu alçakları bulup kafalarına sıkalım burdaki mallarını mülklerini satalım 1 derece yakınlarını tüm devlet imkanlarından mahrum bırakalım keşke yunan askerlerini bu hainler verilmeden serbest bırakmasaydık dıs politikada almadan vermek olmaz

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro