eposta yazdır zoom+ zoom-

Yunanistan Göç Bakanı’ndan flaş Türkiye açıklaması

Yunanistan Göç Bakanı’ndan flaş Türkiye açıklaması

Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Dimitris Vitsas, Midilli'de düzenlenen 14'üncü Kuzey Ege Kalkınma Konferansı kapsamında bir panelde, Yunan adalarındaki sığınmacı sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-05-2018 20:42 - Güncelleme: 03-05-2018 00:35

Ülkesindeki sığınmacı sorununa ilişkin konuşan Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Vitsas, "Adalardaki problemleri çözmenin önemli koşullarından bir tanesi Türkiye ile açık bir iletişim ve diyalogtur. Bu sorunun panzehiri Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki mutabakatıdır" dedi.

Göç politikasının sadece sığınmacıların tutulduğu Ege Adaları'ndaki halkın sabrına dayandırılamayacağını belirten Vitsas, aşırı kalabalık kamplardaki sığınmacı sayısının Eylül 2018'e kadar kapasitelerine göre düşürüleceğini açıkladı.

"AVRUPA ÜLKELERİ, İMZALADIKLARI GÖÇMEN MUTABAKATINA UYSUN"

Vitsas, sığınmacılara ilişkin faaliyetlerinde Cenevre Sözleşmesi'ne göre hareket ettiklerine işaret ederek, "Öte yandan, Avrupa ülkelerinin kapalı sınır politikasının panzehiri Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki (göçmen) mutabakattır." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yunanistan Göç Bakanı’ndan flaş Türkiye açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 03 Mayıs 2018 09:14 Ya dert ettiğiniz şeye bak, gönder gelsinler Türkiye'ye. Bizim hayatımız karardı, çocuklarımızın geleceğini de bitirin. Yakında Türk halkı azınlık kalacak zaten.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro