eposta yazdır zoom+ zoom-

YSK'dan kritik karar! Hangi ilde seçim iptal edilebilir?

YSK'dan kritik karar! Hangi ilde seçim iptal edilebilir?

BDP ile MHP arasında çekişmeye sahne olan ve BDP'nin kazandığı Iğdır için YSK'dan kritik bir karar çıktı. Seçimler iptal edilebilir...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-04-2014 12:31 - Güncelleme: 28-10-2015 16:44

Yüksek Seçim Kurulu, MHP’nin Iğdır’da yerel seçimlerde oy kullanmaması gereken 2 bin kişinin oy kullandığı yönündeki başvurusunu ciddi buldu. YSK, verdiği ara kararda İlçe Seçim Kuruluna iddiaların araştırılmasına hükmetti.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçimlerde Iğdır’da seçimler BDP ile MHP arasında çekişmeye sahne olmuştu. BDP adayı Murat Yikit, en yakın rakibi olan MHP adayı Gündüz Güneş’e 980 oy fark atarak seçimleri kazanmıştı.

2 BİN KİŞİ OY KULLANMAMSI GEREKİYORDU
Ancak MHP,  seçimlerde oy kullanmaması gereken yaklaşık 2 bin kişinin oy kullandığı iddiasıyla YSK’ya başvurdu. YSK ileri sürülen iddiaları ciddi buldu ve Iğdır Merkez İlçe Seçim Kurulu’nun iddiaları araştırma talimatı verdi.

SEÇİMLER İPTAL EDİLEBİLİR  
Yüksek Seçim Kurulu Milliyetçi Hareket Partisi Temsilcisi Avukat Kürşat Ergün YSK'nın almış olduğu bu karar sonucunda Iğdır Merkez İlçe Seçim Kurulunun konuyu inceleyerek tespitleri gerçekleştireceği ve yapılan bu tespitleri YSK'ye bildirilmesiyle beraber Iğdır seçimlerinin iptal edilme ihtimalinin doğduğunu ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN YSK'dan kritik karar! Hangi ilde seçim iptal edilebilir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • Misafir 23 Nisan 2014 20:24 Bunu onaylayan şahıslar. Allah için elini vicdanına koyun ve dürüstçe deyin.Eğer aynı gerekçeyle seçimler iptal edilecekse tüm Türkiyenin seçimleri iptal edilmeli. Başta da şaibeli Ankara ve İstanbul seçimleri iptal edilmesi gerekmiyor mu?Yahu bu iş kurtla kuzunun su içme öyküsüne döndü.Hani kurt kuzuyu yiyecek ya yukarıdan aşağıdaki kuzuya suyumu bulandırıyorsun demesi gibi.Bakın CHP'nin itirazları kabul edilmezken akp nin yaptığı tüm itirazlar kabul edildi.Ağrı da da defalarca sayılıp seçimi kaybetmeleri üzerine bu defa seçimleri iptal ettiler. Bu böyle olmayacak açık açık tüm il,ilçe,köy ve mahalle muhtarlıklarını seçimsiz akp yandaşlarına verin en azından hukuku guguka döndermemiş milleti de birbirine düşürmemiş olursunuz.ya da adaleti eşit dağıtın.chp,mhp,bdp'nin aynı gerekçelerini de kabul edin o zaman.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro